Tummat messualueen

Eli ovat kuulemma ostaneet kerrostalosta useita osakkeita.
Onne kaikille samaan taloon rahansa sijoittaneille!
26719
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Kaiken kansan messualue...;) Monipuolista asumista....;)

Äänestä

Tunne paljon tummia jotka ovat hienoja tyyppejä, ei haittais ollenkaan vaikka asuisivat naapurissa, päinvastoin

Äänestä
  • Bullshit, ei ole olemassa v:maisempaa naapuria kun romanit. Ei minkäänlaisia käytöstapoja, hirveä huuto ja möyke lähes joka yö ei muuta kun Hailuotoon koko sakki.

    Äänestä

  • Voi poika poika, sitten sinä et kyllä tiedä paljon mistään mitään.

    Jokainen tummakin on tosin yksilö, mutta harvemmin näihin oikeasti kulttuuria hienolla tavalla rikastuttaviin tyyppeihin törmää. Ovat enimmäkseen juuri kaikkea muuta.

    Varo vain, etteivät suakin puhuta ojasta allikkoon.

    Äänestä

  • no justiinsa joo kirjoitti:

    Voi poika poika, sitten sinä et kyllä tiedä paljon mistään mitään.

    Jokainen tummakin on tosin yksilö, mutta harvemmin näihin oikeasti kulttuuria hienolla tavalla rikastuttaviin tyyppeihin törmää. Ovat enimmäkseen juuri kaikkea muuta.

    Varo vain, etteivät suakin puhuta ojasta allikkoon.

    ihan sama jos puhutaan...kunhan et puukota....;)

    Äänestä

hdfhjdj.....hei haloo..sähän asut samassa taloudessa niiden kans...sä oot samaa sukua...

Äänestä

Niinhän se on, että rahalla saa ja hevosella pääsee.

Tummat intergroituu hyvin selaiselle alueelle jossa muilla on velkaa.

Pohjoistuuli ja räntäsateet siinähän tuon alueen ihanuudet.

Äänestä

en tietääkseni ole mitään sukua mustalaisille enkä asu samassa taloudessa ja vaihtaisin mielelläni juopponarkkarinaapurin mustalaiseen. ja kyllä kokkolassa muuallakin tuulee ja sataa kuin messualueella.

Äänestä
  • ai..sä asutki koivuhaassa...

    Äänestä

  • koivuhaan kovat kirjoitti:

    ai..sä asutki koivuhaassa...

    Ai, sä ootkin se provoilija, joka löytää itsensä lähes jokaiseen ketjuun - eli ei varmaan kannata jatkaa... se on moro.

    Äänestä

en onneks asu

Äänestä
  • hdfhjdj...miten niin onneks ? Koivuhaka on hyvä ja rauhallinen asuinalue, vai onko sulla jotain koivuhakalaisia vastaan ?

    Äänestä

  • jhjuyt kirjoitti:

    hdfhjdj...miten niin onneks ? Koivuhaka on hyvä ja rauhallinen asuinalue, vai onko sulla jotain koivuhakalaisia vastaan ?

    Koivuhaassa on hyviäkin paikkoja asua, mutta itse karttaisin kuitenkin koko aluetta. Ei mitään henkilökohtaista, en vaan tykkää, kun olen toisenlaiseen tottunut.

    yst. terv.
    eräs kokkolalainen :)

    Äänestä

onnea osuuspankki, kolme myytyä asuntoa lemminkäisen asuntomessutaloon hevosmies/eläkeläis suvulle, tulee taloyhtiössä pulaa parkkipaikoista kun pitää ruotsin mersut ja ravihevosit sovittaa samoille paikoile.

Äänestä
  • Onnea osuuspankille !Kauppa se on joka kannattaa!

    Äänestä

On han se vanha ravirata aivan vieressä.Muutama talo nuriin ja pollit juoksemaan! Vitsi-vitsi...Muuten.kyllä kateus on hirvee täällä Kokkelbyyssa!

Äänestä

Kumma juttu, en ole nähnyt kuin kantasuomalaisia alueella ja lähistöllä, säännöt on kyllä tiukat ja joka sopeutuu niihin niin tervetuloa etnisyyteen katsomatta.

Äänestä
  • Koska romanit on säännöistä välittänyt, hai pääasia että sossusta saa rahaa!

    Äänestä

Voii kuuule Seijja muuttaaa kakkoseeenn.

Äänestä
  • Ja sinä psykelle?

    Äänestä

Ja sä oot karannut sieltä?

Äänestä

Mikä kiinteistövälitys firma on myynyt kohteet???

Äänestä

antaa kaikkien kukkien kukkia..

Äänestä

Mitä se nyt haittaa jos mustalaaset ostaa asunnon ittelleen, ja pitäähän niittenkin kakaroolla olla katto päänpäällä. Kyllä se on kulukaa niin jotta, se on tänäpäivänä pankit jokka määrää kuka on naapurisi, Onhan se tiätysti nyt sitte vaikia pankkien myyrä lisää asuntoja alueella kun sinne on pesiytynyt kaiken näkööstä rupusakkia, Ei mulla mustalaasia vastaan mitään ole, mutta en mä kyllä piitta naapuriksi..

Onnea matkaan Kokkolan rikkaat.

Äänestä

Onko muut peruneet kauppoja ,ko talosta??

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Herroiksi kirjoitti:

Eli ovat kuulemma ostaneet kerrostalosta useita osakkeita.
Onne kaikille samaan taloon rahansa sijoittaneille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu