miten sä muka

saatoit olla niin sokea sille mitä mä tunnen? tai sitten et ollutkaan ja halusit vaan satuttaa?
19227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Voi hyvänen aika.
Kuka tota tietää?

Äänestä

Sulla oli muutta meneillään. Taisi sattua molempiin.

Äänestä
  • Sivuhuudahdus...niin sattui, tiedämme sen kyllä molemmat...ehkä mulla oli näyttämisen halu..sullahan oli daami vieressä. ja vaik ei se mulle kuulukkaan, kenen kanssa olet...se sydämessä, piilossa oleva rakkauden tunne sinua kohtaan..ei se näköjään katoa, teki sitten mitä tahansa, ehkä opit sinäkin sen joskus tuntemaan, ymmärrätkö...tai sitten et...no, jatkan hissukseen eteenpäin ihan hissukseen, sinä siellä, jolle tänäänkin hiljaa, apeahkona moikkasin.

    Äänestä

Olin vaan sokea,en voisi satuttaa sua.

Äänestä
  • tietäs vaan vielä että kenelle sä kirjoitat ja kenestä sä välität?

    Äänestä

  • naisesta kuin naisesta joka palstalla.

    Äänestä

  • mä oikeesti..... kirjoitti:

    tietäs vaan vielä että kenelle sä kirjoitat ja kenestä sä välität?

    Naiselle jonkan nimestä tulee jotenkin mieleen aallotkin auringossa,kuin hän itsekkin on.Lämmin ja pehmeä.Ystävällinen

    Äänestä

  • Miksi sitten et ole mitään muuta tehnytkään ?

    Äänestä

  • välitän susta kirjoitti:

    Naiselle jonkan nimestä tulee jotenkin mieleen aallotkin auringossa,kuin hän itsekkin on.Lämmin ja pehmeä.Ystävällinen

    sit sitä tykkäämistäs hoet kelle vaan ekkä sille oikeelle ? Nolo tapa.

    Äänestä

  • välitän susta kirjoitti:

    Naiselle jonkan nimestä tulee jotenkin mieleen aallotkin auringossa,kuin hän itsekkin on.Lämmin ja pehmeä.Ystävällinen

    Minulle tulee tuosta mieleen tyyni sää.Kaunis on kuvauksesi nimestä.

    Äänestä

Varmasti olisi ollut ylenmäärin ylivoimaisen vaikeaa kertoa se rakkauden tunne henkilölle itselleen. Joskus pelkkä välittämisen sanominen tuntuu vastapuolesta kuin väljähtyneelle kaljalle...ei innosta, ei kuohu, ei aiheuta hyvää makua, eikä halua lisää. Sori ilmaisuni, tuli näin saunomisen jälkeen tuo kalja ekana vertauskuvainnollisesti mieleeni, vaikken siitä liiemmin välitäkään.

Äänestä
  • rakkaudesta vaan ei kovin aikaisessa vaiheessa viitsi mennä puhumaan niin tuo välittäminen/tykkääminen olkoon lievempi ilmaisu ennen suurempia sanoja.

    Äänestä

Minun silmäni avautuivat pikku hiljaa sille totuudelle että sinulla on muitakin naisia kuvioissa, todistihan sinun fb-sivusikin sen puolesta. Ja sinulla on koko ajan ollut täällä treffi-ilmoituskin - en edes täytä ihannenaisesi kriteerejä. Raukka minä ehdin jo kuvitella kaikenlaista ruusunpunaista tapahtuvan meille mutta pakko oli tehdä johtopäätökset, en riittäisi sinulle vaan etsisit koko ajan uutta ja parempaa.

Äänestä

lakkasit jostain syystä olemasta kiinnostunut kun mitään ei tapahtunutkaan..

Äänestä
  • saattoi käydä.

    Äänestä

  • Niin siinä kirjoitti:

    saattoi käydä.

    eipäs käynyt.

    Äänestä

  • mä oikeesti.... kirjoitti:

    eipäs käynyt.

    tai siis et puhu vaan omasta puolestas.

    Äänestä

  • mä oikeesti.... kirjoitti:

    tai siis et puhu vaan omasta puolestas.

    vai nainen?

    Äänestä

  • ootko ap mies kirjoitti:

    vai nainen?

    nainen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä oikeesti välitin kirjoitti:

saatoit olla niin sokea sille mitä mä tunnen? tai sitten et ollutkaan ja halusit vaan satuttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu