Rakastan sinua.

Käytä sitä tietoa oikein. Älä loukkaa sen varjolla ikinä. Äläkä koskaan kysy miksi. Päästä irti yhtä hellästi ja päättäväisesti kuin minä päästän sinusta.

Ja nyt menet sen toisen luo. Otat elämän haltuusi ja vahvistut. Kuuletko.
351267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

loud and clear :) over

Äänestä
  • Mä taas soitan ja laulan tätä, enkä onneksi enää itke.
    Kipeyttä en tosin ikinä unohda.

    Äänestä

Jos tämä olisi minulle, niin vastaisin, että en koskaan loukkaisi Sinua en koskaan.
Voin olla täällä, mutta sydämeni on myöskin luonasi, ajattelen Sinua jokapäivä.

Tieto siitä, että voin edes nähdä Sinua silloin tällöin, lohduttaa.

Olosuhteidenpakosta en ole täällä koneella alati, joten voin kuullostaa välinpitämättömältä. Sattuu kovin, jos edes ajattelet minusta noin.

Rakastan Sinua, oikeasti, tiedä se

Äänestä

Minkä toisen, kun olen ikävöinyt sua täällä. En halua loukata, olen vain hämmentynyt ja surullinen. Joskus mietin että etkö siksi halunnut mua kun olen mielestäsi heikko? Mutta sussa on samaa herkkyyttä. Rakastan myöskin. Ihmiset tekevät virheitä, haluaisin niin opetella olemaan lähelläsi.

Äänestä

Tekstarina toi mun puhelimeen aamulla, niin uskon. En ikinä käytä tätä sua vastaan millään tavoin, luulin et tiesit sen. Jos todella toivot sitä en enää kysy miksi, päästän irti. Minäkin rakastan sinua, enkä ikinä loukkaisi sua sen varjolla. Nyt kaipaan sua niin että sattuu. Tulet aina olemaan tärkeä osa mun elämää, mihin lie tieni vie.

Äänestä
  • Jos vastauksesi olisi minulle, niin viesti tulisi kännykkääsi. Mutta en uskaltaisi viestiä laittaa, koska numeroita sinulla on pilvin pimein ja en ole varma mihin numeroon viestini laittaisin

    Äänestä

  • Sun rakkaus, mitä se on ? Pelkkää leikkiä. Kaiken hyvän ja kauniin muutit pelkäksi niljakkaaksi omaksi viihdykkeeksesi rakastamalla täällä jokaisen viestin kirjoittajaa.
    Siinä sun rakkaus jota toitotat yötä päivää kaikille.

    Äänestä

  • Ee naarata kirjoitti:

    Jos vastauksesi olisi minulle, niin viesti tulisi kännykkääsi. Mutta en uskaltaisi viestiä laittaa, koska numeroita sinulla on pilvin pimein ja en ole varma mihin numeroon viestini laittaisin

    Laita Facebookiin :)

    Äänestä

  • viestiä odottava kirjoitti:

    Laita Facebookiin :)

    ku on salasana hukassa ;)

    Äänestä

  • ei voi kirjoitti:

    ku on salasana hukassa ;)

    Työt kutsuu.

    Äänestä

Täytyy sanoa että aika kaunis aloite

Äänestä

En kuule.

Äänestä

Oletko O tai T?

Äänestä
  • En ole.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    En ole.

    Miksi sitten täällä kirjoittelet? Ei sinua ole täällä kaivattu. Oletko leikkimässä enkeliä vai marttyyriä?

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    En ole.

    Hei jotain tunnisteita vois laittaa!

    Äänestä

  • Vaan..? kirjoitti:

    Hei jotain tunnisteita vois laittaa!

    Kerron kyllä, jos minulle ehdotettaisiin asian selvittämistä irl. Jos tämä on yhtä suoraa kuin viestintä irl, niin on tulkittava siten, että minun seuraani ei kaivata- ei siellä eikä täällä. Mitäs te muut täällä teeTTe?

    Äänestä

  • vinkki ap:lle kirjoitti:

    Miksi sitten täällä kirjoittelet? Ei sinua ole täällä kaivattu. Oletko leikkimässä enkeliä vai marttyyriä?

    Ihmettelen sitä itsekin. Ihmettelen tosiaan.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    Kerron kyllä, jos minulle ehdotettaisiin asian selvittämistä irl. Jos tämä on yhtä suoraa kuin viestintä irl, niin on tulkittava siten, että minun seuraani ei kaivata- ei siellä eikä täällä. Mitäs te muut täällä teeTTe?

    Täh? Sä oot siis IRL jättänyt saman viestin, ja kopioit sen vielä tänne palstalle ihmeteltäväksi ja kommentoitavaksi, vai? Aiotko myös raportoida meille tänne, kuinka kävi, saatko vastakaikua viestiisi siellä reaalimaailman puolella?

    Vai oletko oikeesti sitä mieltä, että se oikea henkilö kyllä lukee tätä palkstaa ja tunnistaa tuosta viestistä että se on juuri hänelle?

    Ja olipa sen viestit kenelle hyvänsä, se ei todellakaan houkuttele vastaamaan sulle mitään, sähän jätät siinä sellaiset "älä vaan ruikuta perään vaan kasva lopultakin aikuiseksi" -hyvästit, mitä selvitettävää sen jälkeen muka enää vois olla? Tuollaiseen lataukseen vastaaminenhan menis ihan henkisen ryömimisen puolelle... Täälläkään ei kukaan kyselis sulta yhtään mitään jos vain tietäisivät sen että KENELLE sun viestisi oli.

    (Ja TT:llekö se siis meni?)

    Äänestä

niiiiin rakastetaan eikä koskaan loukata, me vaan päästetään irti ja sit me taas rakastetaan seuraavaa kirjottajaa ihan yhtä paljon !!
Oikeesti - ootteko te aikuisia ihmisiä ?

Äänestä
  • käyttävät. eiväkkä yhtään tiä kenelle.

    Äänestä

Siellä oli yksi hyvä kommentti: minäkin haluan aloittajan textin omaan kännykkääni, kiitos. Sitten vasta ollaan oikeilla jäljillä hommelin kanssa.

Äänestä

Voi tätä melodraaman määrää...
Miksi ei saa kysyä miksi? Miksi mitä?

Ja tietysti se irtipäästäminen onnistuu, uskon että sulla on omat syysi sellaista toivoa. Äläkä huoli turhia, anonyymia ei tule edes ikävä.

Mutta sitä sinä et päätä, minne minä (tai joku muu) tämän jälkeen menee.

Äänestä
  • Jos minä kirjoitan tuon lauseen, jonka haluan tavoittavan Sinut, jota täällä olen silloin tällöin kaipaillut niin;
    Haluan että Sinäkin luet sen, vaikka en voi estää sitä, että sen lukevat lukuisat toisetkin.
    Mutta on siinä se ero, että Sinä tiedät ja toiset saan iloiseksi. Sinulle se on tarkoitettu, vain ja ainoastaan.
    Äläkä muuta luule.
    Heti luuli kumi huuli....

    Äänestä

Eikä, edelleenkään en ymmärrä tosta viestistäsi mitään, jos mahdollista niin ymmärrän entistä vähemmän. Enkä tullut iloiseksikaan... :/

Toivottavasti se sinun "Sinä" on telepaatti.

Äänestä

Mitä se mustasukkainen vaimo meinaa? Ei sun mies niin herkku ole että kaikki naiset sen perään vaan kuolaa. Mikä luulet olevasi? Ei kuule kiinnosta sun mies. Mulla on itsellä paljon kultaisempi ja rakastavampi mies kuin sun tyranni. Jos et luota mieheesi mitä tekee ja minne menee laita etsivä perään, mutta lopeta täälä paskan jauhanta, kiitos!

Äänestä

Älä sinäkään käytä sitä tietoa väärin.

Äänestä

Älä luovuta hänestä!

älä unohda häntä/ mua...

Äänestä

Jos kaipaus on myrkkyä. Jos toisen läsnäolo tuo pahan olon. Jos kaikki sanat ovat loukkauksia. Jos ei riidan päätteeksi halua pyytää anteeksi. Jos ei välitä enää toisen tunteista. Jos lyö lyötyä. Jos sisin on kylmää jäätä. Jos toinen saa sinusta ne pahimmat, raadollisimmat piirteet ulos. Silloin on parempi antaa toisen mennä tai paremminkin mennä itse.

Äänestä

Koiramainen uskollisuus. Klapilla päähän ja silti tulee iloinen vuh.

Äänestä

Huh, säälittäväähän tuollainen on. Jotain itsekunnioitusta ihmisellä pitäisi sentään olla. Kenenkään ei pitäisi alentua moiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei nimimerkkiä kirjoitti:

Käytä sitä tietoa oikein. Älä loukkaa sen varjolla ikinä. Äläkä koskaan kysy miksi. Päästä irti yhtä hellästi ja päättäväisesti kuin minä päästän sinusta.

Ja nyt menet sen toisen luo. Otat elämän haltuusi ja vahvistut. Kuuletko.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu