Myydään tontti Espoon Friisilästä

Haetaan rakennuskumppania isolle tontille Espoon Friisilään. Alue erityisesti lapsiperheiden suosiossa (päiväkoti ja koulu alueella).

Kiinnostuneet voivat lähettää sähköpostia jossa vastaukset seuraaviin kysymyksiin:

- paljonko max ja min rakennusoikeus josta kiinnostunut
- onko rakentamassa puu- vai kivitaloa
- tyylisuunta moderni vai perinteinen
- muut mahdolliset kriteerit tontin ja talon osalta

6

1902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sähköpostin lähettämistä helpottaa, jos pistätä tämän viestin yhteyteen osoitteen, johon sitä voi lähettää.

      Voisin periaatteessa olla kiinnostunut. Mutta mitä ollaan rakentamassa? Rivaria, paritaloa, erillistaloja vai pilkotaanko tonttia ja tehdään omakotitaloja?

    • koti friisilästä?

      Voisimme olla kiinnostuneita, min. rakennusoikeus 180 neliötä. Kuinka iso tontin osa olisi kyseessä? Ilmoitathan sähköpostiosoitteesi :o)

    • Tarkennuksena että jäljelle jäävä rakennusoikeus on maltillinen 130 neliömetriä. Pahoittelut, puoliso ei sp-osoitetta muistanut laittaa mukaan ensimmäiseen viestiin.

      [email protected].

      • Ostaja

        Tervehdys,

        Mikä on tilanne? Vieläkö tontti on saatavilla?


    • Oletteko viela myymassa osaa tontista?

    • Tämä tonttihanke peruuntunut. Ostimme toisen tontin. Toivottavasti ei enää sada vastauksia tontinmetsästäjiltä. Ylläpito jos huomaa viestin, voisi koko rimpsun jo poistaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      93
      2566
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      91
      1506
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1218
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      17
      942
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      39
      848
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      841
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe