Kaikki katoaa ympäriltä vaikka kuinka kovaa kiinni koittaa pitää. En taida jaksaa enää kauaa...
Kiitos vaan sille ainoalle joka kerran otti kiinni vei korkealle ja pudotti suunnilleen Everestiltä merenpohjaan.... Mennään sitten oikeasti.
Kiitos vaan sille ainoalle joka kerran otti kiinni vei korkealle ja pudotti suunnilleen Everestiltä merenpohjaan.... Mennään sitten oikeasti.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Jumala on auttanu mua ,kun oli mun elämän pahin tilanne.
Siks kerron tän sulle,kun niin sain kokea aikanaan
...
Ei mitkään satuhemmot elämässä auta! Elämä on yhtä lailla täyttä sontaa, vaikka uskoisi joulupukkiin.
Ei Jumala oo satua. On omakohtaista kokemusta ja monet, monet muutkin on apua saaneet.
Jumala on lähellä niitä,joilla on särjetty sydän.
Minulla on omakohtaista kokemusta, että mitään jumalaa ei ole olemassa !! Joten älä puhu p...askaa aivopesty.
Kuvaavaa, miten uskonnosta puhuminen nostaa toisilla pintaan aggressiot. Jos ei osaa maltillisesti ja asiallisesti keskustella asioista, se tarkoittaa, että on jotenkin emotionaalisesti asian vanki. Kannattaa ehkä pohtia sitä. Hyökkäävyys on heikkoutta, ei osoitus itsenäisyydestä. Nurkkaan ahdistettu rotta hyökkää. Miksi tunnet olevasi nurkassa, kun joku puhuu uskostaan? Uskonnot ovat inhimillinen osa elämää lähes kaikissa kulttuureissa. Kukaan ei ole osannut todistaa puolesta eikä vastaan, onko olemassa jumalaa. Kvanttifysiikka sanoo, että kaikki materia on lopulta vain energiaa. Ehkä kaikki on illuusiota. Ehkä olemme osa jokain yhtä ja suurta, sinä ja minä ja Mt Everest? Monilla on kokemuksia, jotka ovat vakuuttaneet heidät jostain henkisestä. Toisen kokemuksia et sinä voi poistaa. Omaa kokemusten puutettasi vain voit muuttaa, jos haluat. Sinusta se riippuu. Jokainen uskoo tavallaan. Tyhmä luulee tietävänsä, viisas luulee vähemmän.
Se mikä vie varmimmin pohjaan on katkeruus, etenkin jos ankkurina mukana on itsesääli.
Muista että voit aina valita toisin, ei ole pakko olla katkera eikä vajota itsesääliin.
Turha murehtia, yksinäisyyteen tottuu........mulla on sama tilanne kuin sulla, mutta ei muutakuin pystyyn vaan ja nokka kohti uusia vastoinkäymisiä.
Täytyy aina vaan muistaa, että asioilla on kaksi puolta eli sun kaverit, tutut yms. voi ikävöidä sinua, eivät vaan saa itsestään kiinni että ottaisivat yhteyttä ja sanoisivat sen.