En tiedä

mitä tapahtuu...

Kaikki katoaa ympäriltä vaikka kuinka kovaa kiinni koittaa pitää. En taida jaksaa enää kauaa...

Kiitos vaan sille ainoalle joka kerran otti kiinni vei korkealle ja pudotti suunnilleen Everestiltä merenpohjaan.... Mennään sitten oikeasti.

7

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jumala on auttanu mua ,kun oli mun elämän pahin tilanne.
      Siks kerron tän sulle,kun niin sain kokea aikanaan
      ...

      • näin se on...

        Ei mitkään satuhemmot elämässä auta! Elämä on yhtä lailla täyttä sontaa, vaikka uskoisi joulupukkiin.


      • i believe
        näin se on... kirjoitti:

        Ei mitkään satuhemmot elämässä auta! Elämä on yhtä lailla täyttä sontaa, vaikka uskoisi joulupukkiin.

        Ei Jumala oo satua. On omakohtaista kokemusta ja monet, monet muutkin on apua saaneet.
        Jumala on lähellä niitä,joilla on särjetty sydän.


      • hihhuli_hei
        i believe kirjoitti:

        Ei Jumala oo satua. On omakohtaista kokemusta ja monet, monet muutkin on apua saaneet.
        Jumala on lähellä niitä,joilla on särjetty sydän.

        Minulla on omakohtaista kokemusta, että mitään jumalaa ei ole olemassa !! Joten älä puhu p...askaa aivopesty.


      • x gdxf xg
        hihhuli_hei kirjoitti:

        Minulla on omakohtaista kokemusta, että mitään jumalaa ei ole olemassa !! Joten älä puhu p...askaa aivopesty.

        Kuvaavaa, miten uskonnosta puhuminen nostaa toisilla pintaan aggressiot. Jos ei osaa maltillisesti ja asiallisesti keskustella asioista, se tarkoittaa, että on jotenkin emotionaalisesti asian vanki. Kannattaa ehkä pohtia sitä. Hyökkäävyys on heikkoutta, ei osoitus itsenäisyydestä. Nurkkaan ahdistettu rotta hyökkää. Miksi tunnet olevasi nurkassa, kun joku puhuu uskostaan? Uskonnot ovat inhimillinen osa elämää lähes kaikissa kulttuureissa. Kukaan ei ole osannut todistaa puolesta eikä vastaan, onko olemassa jumalaa. Kvanttifysiikka sanoo, että kaikki materia on lopulta vain energiaa. Ehkä kaikki on illuusiota. Ehkä olemme osa jokain yhtä ja suurta, sinä ja minä ja Mt Everest? Monilla on kokemuksia, jotka ovat vakuuttaneet heidät jostain henkisestä. Toisen kokemuksia et sinä voi poistaa. Omaa kokemusten puutettasi vain voit muuttaa, jos haluat. Sinusta se riippuu. Jokainen uskoo tavallaan. Tyhmä luulee tietävänsä, viisas luulee vähemmän.


    • 1818

      Se mikä vie varmimmin pohjaan on katkeruus, etenkin jos ankkurina mukana on itsesääli.

      Muista että voit aina valita toisin, ei ole pakko olla katkera eikä vajota itsesääliin.

    • Alu

      Turha murehtia, yksinäisyyteen tottuu........mulla on sama tilanne kuin sulla, mutta ei muutakuin pystyyn vaan ja nokka kohti uusia vastoinkäymisiä.
      Täytyy aina vaan muistaa, että asioilla on kaksi puolta eli sun kaverit, tutut yms. voi ikävöidä sinua, eivät vaan saa itsestään kiinni että ottaisivat yhteyttä ja sanoisivat sen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin

      Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän
      Maailman menoa
      50
      2632
    2. Oho, köyhyys väheni Marinin hallituskaudella

      👋💥🤕 Tuonkin Marinin hallitus sössi --- Vuosien 2019–2023 sosiaaliturva- ja verotusperusteiden muutokset suhteessa h
      Maailman menoa
      73
      2231
    3. Kylläpä asiat onkin nyt hyvin verrattuna Sannan aikaan

      Sannan aikana aähkön alv oli 10%, nyt 25,5%. Ajatelkaa nytkin pörssisähkö on ilmaista, keskellä talvea! Bensan hinta on
      Maailman menoa
      3
      1631
    4. En tiedä mitä olet mulle

      Rakkauteni,ihastukseni,pakkomielteeni,mitä lie. Jokatapauksessa ajattelen sinua päivittäin lämmöllä ja haluan toivottaa
      Ikävä
      49
      1096
    5. On mullakin

      Sua ikävä. En vain pysty siihen mitä toivot. Siksi toivon joskus että voisin vain olla hetken lähelläsi
      Ikävä
      49
      947
    6. Ukrainan raukkamainen isku Moskovaan.

      Pitikö isku tehdä juuri jouluna.Siinä saattoi jäädä joku lapsi isättömäksi.Kyseessä ei edes sotilaskohde.
      Maailman menoa
      279
      938
    7. Mikä on kaunein naisennimi jonka tiedätte?

      Kotimainen tai ulkomainen.
      Sinkut
      66
      806
    8. Vittumaista Joulua Kuhmolaisille.

      Siinäpä se tiivistettynä.
      Kuhmo
      14
      784
    9. Ikävä edelleen sinua

      Tänään tunnen sen vahvasti. Kaipaan sinua elämääni. En haluaisi heittää hukkaan sitä mitä meillä oli, mutta ollaan aja
      Ikävä
      19
      749
    10. Sekaisin ihastuksesta

      Oletko mennyt joskus sekaisin ihastuksesta? Miten se on näkynyt, tuntunut tai saanut sinut käyttäytymään? Onko jotain, m
      Ikävä
      54
      731
    Aihe