VERISURESTA!!

jep jep

Onko kellään kokemuksia securitas directin VERISURE palveluista ja laitteista? Hyviä/huonoja? Itsellä pelkkää huonoa sanottavaa...

12

440

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ile341

      täällä hollolassa on n.1,5 vuotta toiminut moitteetta. pari väärää hälytystä tullut, mutta nekin ihan oma aiheuttamia vahinkoja. tyytyväisiä ollaan oltu.

    • Miekkiön poika

      Kovin sitä kauppasivat mutta en mennyt halpaan niin kuin naapuri.Kallista hommaa ja jos joku murtautuu niin vartija ehtii vain toteamaan tilanteen!
      En kyllä suosittele kun rahaa palaa ja mitään hyötyä siitä ei ole!
      Koira on 100% parempi vaihtoehto!

    • t

      s

    • jaa-has

      vartijaa et joudu kusettamaan talvipakkasilla, ja jos laskeskelet niin aika paljon kalliimmaksi tulee koiran ylläpito

    • hurtta--

      Koira on kokoajan paikalla!!

      • ..

        Koirasi myös palaa kauniisti talon mukana.


    • Sek.Ylivartija T.G

      Mahdolisuus on kuitenkin tosi pieni,että talo ja koira palaisi.Luotan kyllä aika paljon naapureihinkin näissä asioissa.Firman tarkoitus on kuitenkin vain rahastaa hyväuskoisia.

      • kkklpp

        Ei 70 kiloista mastiffia pidetä sisällä!


    • Itsellä premium palvelu ja toimii hyvin, helppo käyttää. Olen tyytyväinen

    • haloo?

      Hienoja ihmisiä taas täällä.

      Firman tarkotus ei ole rahastaa hyväuskosia, vaan suojata koteja. Ennaltaehkäistä.

      Ennaltaehkäistä.

      Sitä varten kierrellään ovilla ja varataan aikoja, että saataisiin kerrottua asioista ja selvitettyä kaikki epäkohdat.

      Maksatko mielummin 70e/kk canal paketista ja selaat kanavat läpi jonka jälkeen päädyt MTV3,4,sub tai jim..?
      Vai maksatko mielummin 30e/kk ja saat mielenrauhan talon rouvalle ja lapsille..?

      • Imverysure

        Hah, mielenrauhan.. Joopa joo. Jos joku teidän lintukotoa haluaa vahingoittaa, ei siinä mikään uliseva summeri auta tai puolen tunnin päästä tuleva vartija, jolla ei ole mitään oikeuksia tehdä mitään vaikka ajoissa olisikin.

        Ainoa mitä noi voi tarjota, on turva pikkurikollisilta, jotka vievät kotipihastasi polkupyörän, roska-astian, kukkaistutukset, tai rikkoo kotisi ikkunan ja vie ikkunalaudalla olevan vaasijäljitelmän. Ja tässäkin tapauksessa se tapahtuu pelkästään ennalta ehkäisen peloitteen voimin.


      • haloo?
        Imverysure kirjoitti:

        Hah, mielenrauhan.. Joopa joo. Jos joku teidän lintukotoa haluaa vahingoittaa, ei siinä mikään uliseva summeri auta tai puolen tunnin päästä tuleva vartija, jolla ei ole mitään oikeuksia tehdä mitään vaikka ajoissa olisikin.

        Ainoa mitä noi voi tarjota, on turva pikkurikollisilta, jotka vievät kotipihastasi polkupyörän, roska-astian, kukkaistutukset, tai rikkoo kotisi ikkunan ja vie ikkunalaudalla olevan vaasijäljitelmän. Ja tässäkin tapauksessa se tapahtuu pelkästään ennalta ehkäisen peloitteen voimin.

        Mm. Noh, toivotaan että sun kukkaruukut saa olla rauhassa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas nuoren kuolema

      Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭
      Lapua
      130
      4677
    2. Elikkäs persuissa ovat pahimmat häiriköijät

      Koska sieltä tuli kaikkein kovin ulahdus. Persujen peesissä seuraa kokoomus js hajuraon päässä röhkii kepulaiset. Olipa
      Maailman menoa
      70
      3300
    3. "Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"

      Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin
      Maailman menoa
      104
      3176
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      39
      2621
    5. Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa

      Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.
      Maailman menoa
      28
      2312
    6. Kuinka paljon teillä

      on ikäeroa?
      Ikävä
      113
      1598
    7. Sinusta kulta paljastuikin yllättävä

      taito. Vaikuttavaa. ❤️
      Ikävä
      49
      1126
    8. Trump asettaa Grönlannin kaappausta vastustaville Euroopan maille 10% tuontitullin

      Suomi mukana näissä maissa. Myöhemmin Trump aikoo nostaa tuontitullit 25%:iin kesäkuun alusta, jos Grönlannin kaappausta
      Maailman menoa
      339
      1117
    9. 49
      862
    10. Mitä luulet mies

      Olisko tämä mun mustasukkaisuus iso ongelma meidän suhteessa? Tiedän, että se ei ole hyvä asia, mutta tykkään susta niin
      Ikävä
      55
      691
    Aihe