PEkka Haavisto olisi fiksu presidentti

Rauhallinen ja sivistynyt. Ja viisas.
461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Viisasta oli olla myös jankkaamatta näistä ehdokkaista nurin ja oikein.

Äänestä

Arvostan ylioppilaita

Kaikkonen, Heinäluoma,Backman, Guzenina, Haavisto.

YLIOPPILAITA EI OLE: Kultturiministerimme eikä edell kultturiministerimme.

Äänestä

EI I K I N Ä rouva on ERIKOISEN änkönen !

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suikaleita- kirjoitti:

Rauhallinen ja sivistynyt. Ja viisas.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu