Bussikuskin pahoinpitelijä

voivoivoi :(

Eräs kurditaustainen "Tavis" pahoinpiteli bussikuskin väkivaltafantasioissaan :( Tai niitä pahoinpitelijöitä oli kaksi. Kamppailu-urheilija oli tämä poika.

23

442

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös bussi kuski

      Miten tälläisestä tilanteesta voi selvitä? Jos kaksi taistelukonetta, nuorta miestä hyökkää ja haluaa piestä vammautumiseen asti?

      Mikä laji voi auttaa? Ei varmaan mikään :( Pelottaa

    • tämä on sairasta

      En uskalla liikkua yöaikaan Helsingissä, kiitos tuollaisten pahoinpitelijöiden. Minut hakattiin ollessani 21-vuotias, kesti vuosia toipua tuosta fyysisesti ja henkisesti. Selkärankani mm murtui.

    • Me maksamme

      Kurdin kotimaassa olisi saanut kuolemanrangaistuksen, mutta täällä ne hilluu ja pahoinpitelee työssä käyviä suomalaisia, toinen pahoinpitelijä oli virolainen.

    • aki vvvvv

      "Vihaan väkivaltaa, mutta tarvittaessa olen valmis käyttämään sitä muitten hyväksi.
      Siinäpä paradoksi."

      Tuon mies on kirjoittanut. Kenen hyväksi tässä käytettiin?

    • semi-paska
    • kamalaontti2

      GB GYM ,sielläkö tää kaveri treenaa?

      • kadum

        Treenasi ainakin joskus. En tiedä, oliko enää aktiivi. Urheilullisesti lahjakas ja väkivaltaan viehtynyt, satuttamismielessä


    • Yksi Potkun lukija

      Ai tähän sen kaverin vapaaottelu-uran alku sitten huipentui.

      Voi voi.

    • gsdgssdg

      Eikä taatusti ollut ainoa kerta, kun hakkasi viattoman.

    • Pohjoisen Nyrkki

      Tullut suomeen perheensä kanssa turvapaikan hakijana, tässä oli kiitos suomen kansalle, joka heille myönsi turvapaikan, maksoi asunnot ja ruuat. Mikähän olisi oikea laki?

    • nämä tunteva

      Nämä 2 poikaa eivät tule saamaan kuin ehdollisen tuomion ja sakkoja. Mainetta ovat jo saaneet kaveripiirissään, sillä anteeksipyyntely ja katumus on vain julkisivua ja tarinointia. Tämä nyt on fakta. Pitävät makeena juttuna kun hakkasivat heitä puolet vanhemman ja treenaamattoman. Ikävä fakta :(

      • nämä tunteva

        Lisäys: selittelevät asiaa "huumeilla", joita eivät varsinaisesti edes käyttäneet, kannabiksen polttelusta ei tule aggressiiviseksi, eivätkä olleet silloin edes sitä tehneet.

        Täydestä vahingoittamisen ilosta ja väkivallan ihannoinnista tämä pahoinpitely johtui. Näitä on tapahtunut aina ja yhteistä näille ikäville tapahtumille on julkinen katuminen, joka ei ole todellista. Todellista on tälläisten, ja näidenkin kaverien asialla leijuminen sekä "katu"statuksen nouseminen.

        Kun kehässä ei pärjätty, niin ollaan alettu potkimaan fyysisesti heikompaa ja kaksin vielä. Sitten naurettu päälle.

        Eikä tämä ollut ensimmäinen pahoinpitely.


      • Saivat kyllä

        Ehdotonta vankeutta sekä sakkoja. molemmat.


    • 5 rings.

      Suuria raukkoja ovat, kurdipakolainen ja virolainen, toine tulee takaapäin ja kuristaa ja toinen edestä lyö ja potkii, Näille heinäsirkoille soisi saman kohtelun, itse olen treeannut lajeja koko ikäni ja vosin ottaa molempia vastaan tylysti.
      Toivottavasti saaavat edes tuomion. Voin mainita pojuille, että Silat on kova laji, paljon kovempi kuin joku sen niminen.

    • tässä vapaaottelua
    • satu ppii

      Tälläinen on aina pelottavaa. Lapsuudessa itä-Helsinkiläisessä lähiössä kulki poikajengejä, jotka hakkasivat ihmisiä. Tosin eivät näin pahasti, eivätkä raukasti :(

    • 1+1 on?

      Mutta näähän olikin molemmat ulkomaalasiia eli toine Kurdi ja toien Virolainen, reilua kansaa, heitä kannattaa suomalaisten elättää.
      Tossa vapaaottelupätkässä näyttää sattumalta oleva toinen Kurdi ja samani ikäinenkin kuin pahoinpitelijä.

    • jaska matturi

      Jokainen voi luoda yhtälön. Kamppailulajit eivät tee kenestäkään tuollaista raukkamaista hakkaajaa, joka ei kehässä pärjää, mutta kaksin kyllä miltei puolustuskyvytöntä bussikuskia, joka teki vaan työtään. Kiitoksena siitä sai aivovamman kovalta urheilijalta.

      On totta, että osa katu-karatemiehistä ihannoi väkivaltaa, mutta ei sitä pitäisi pikkupojille kehua. Tässä on tulos, toki monen asian summa, mutta silti. Tosin yksi potkun kirjoittajista, pohjanmaalainen katukarateka kyllä korosti kontrollia tällä nuorelle miehelle.

      Itsepuolustus on eri asia kuin raukkamainen pahoinpitely.

    • ex-potkija

      Potkunetissä nyt on välillä niin sairasta menoa, että toivoisin koko foorumin kuolevan. Kamppailulajifoorumiksi sitä ei voi enää sanoa. Enemmänkin se on parin suuren egon mainoskanava ja monikulttuuristen ajatusten levittämiseen tarkoitettu lauta.

    • gfdsgffdgfds

      Muutama suuri narsisti leikkii potkussa, muut yrittävät tuoda mielipiteitään esille, mutta se ei onnistu kun yksi vinoutunut jumalaa leikkivä torppaa ne kumoon.

      paska foorumi. Ketju tästäkin sadistisesta pahoinpitelystä suljettiin kun - hellanlettas jotkut käyttivät vähän rajumpaa kieltä ja olivat vihaisia asiasta, mikä oli ihan oikein. Ei, näitä kahta pikku paskiaista pitää ymmärtää, eikä saa suoraan haukkua jeesustelupalstalla. HUHHUH!

      • treenajaa

        Onko linkkiä tohon potkun topikkiin?


    • lyöntinetti

      Jep, potkunetti laahaa aika syvällä. päämodenettisensei tunnustaa avoimesti käyttävänsä alkoholia mielellään ja usein. Ja nuoret lukee ja ottaa mallia. Mies on yli 40 ja yrittää pikkutytöille leikkiä nuorta miestä vaatteilla ja puhetyylillä :D Aika namusetä.

    • adgsagdgdsgasdas

      Onko potkunetin johtaja jo yli 40? Kovasti sen kertoilema baarielämä on alle kolmekymppisen tasoa ja miehern mielenlaatu herkästi nokkiinsa ottava.

      Ei hyväksy kuin yhden mielipiteen, narsisti ehkäpä? Esittää empaattista ja ymmärtävää. Lisäksi tiedelinkkejen laittaminen ja yleinen ainainen linkitys on turhauttavaa. Hyvää keskustelua ei ko foorumilla enää ole.

      Pahoinpitelijät olivat sairaita.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4399
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3273
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2360
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1368
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      999
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      996
    7. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      25
      990
    8. 153
      985
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      914
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe