Mulla on Canon Legria FS200 kortille tallentava pikku digitaalikamera. Kuvailin kesällä rannalla. Linssiin, tai oikeastaan sen luukn takana olevaan suoja"lasiin" lensi oletettavasti pari tippaa merivettä tai muuta vastaavaa, voi olla sadevettäkin. Millä sen lasin voisi pyyhkiä ilman että lasi vaurioituu ja enemmän puhdistuu kuin sameutuu lisää?
KIitos vastauksesta!
-Pena
Millä puhdistan videokameran "linssin"?
1
137
Vastaukset
Linssiliinoja saa kamerakaupoista. Silmälasiliikkeistä saatavat liinat ovat myös hyviä.
Puhdistusaineena tenua, joko linssinpuhdistukseen tarkoitettua tai vaikka Sinolia tai vastaavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703129
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126- 551942
Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1941892- 421574
- 401540
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141243EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61073