mihin se jää ja mitä sille tapahtuu?

esateroesa

Tervehdys,
Harrastan masturbointia suhteellisen usein ja olen tehnyt sitä jo aika kauan. Olen jopa sen verran himorunkkari, että olen kehittänyt asiaa hieman pidemmälle.

Luin joskus kirjasta Penis - Asento ja Lepo (en muista julkaisijaa) kiinalaisesta akupunktiopisteestä nimeltä Mo Jen. Se sijaitsee kivespussin ja peräreijän välissä. Sitä kun hieroo runkatessa, tuntuu se paljon paremmalle ja helpoimmin se omalla kohdallani tapahtuu, kun vedän boksereitani toisella kädellä alaspäin ja painan sitä peukalolla. Tässähän ei loppuviimeksi ole mitään uutta. (kaikkihan tämän tietävät, eikö?)

Sitten itse kysymykseen: Kun tuota pistettä painaa riittävän lujaa siemensyöksyn aikaan, ei spermaa tule juuri ollenkaan, tai erittäin vähäisiä määriä. kysymys kuuluukin, että mihin se jää ja mitä sille tapahtuu? poistuuko se joka tapauksessa kiveksistä ja minulla on suuri spermavarasto jossain sisuksissani? vai jääkö se kiveksiin? osaako joku vastata tähän minua jo hetken askarruttaneeseen kysymykseen?

Ja ei, en suosittele tätä keinoa ehkäisykeinona. Ja kyllä, suosittelen kokeilemaan.

1

773

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaalimato.com

      Hei,
      Voi olla että painaessasi kyseistä pistettä paine aiheuttaa sen, että siemensyöksy tapahtuu ikään kuin väärään suuntaan. Tällöin sperma päätyy virtsarakkoon ja sekoittuu virtsaan. Sperma tulee sitten ulos seuraavan virtsaamisen yhteydessä. Tälläistä väärään suuntaan ilmenevää ejakulaatiota sanotaan retrogardiseksi ejakulaatioksi. Mm. tekijät jotka vaurioittavat virtsarakon kaulaa ja sen sulkijalihaksen rakennetta tai tekijät jotka muuttavat sulkijalihaksen toimintaa (kuten eturauhasen liikakasvun takia tehty höyläystoimenpide) voivat aiheuttaa retrogardista ejakulaatiota.

      Terveisin
      Kaalimato.com

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6852
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4351
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      47
      3658
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3482
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      51
      3398
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      183
      3360
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2889
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2584
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      42
      2424
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1814
    Aihe