Tarvitsisimme n. 2 vuotiaalle bokseri urokselle handleria Jyväskylään sekä ehkä Helsinki Voittaja näyttelyyn.
Olisiko kenelläkään kanavia mistä moinen voisi löytyä?
Kokenut luotettava handleri hakusessa
5
290
Vastaukset
- ex-junnu
Kysäse bokseripalstalta tai jotain isojen koirien kanssa kokenutta ihmistä?
- kokemuksesta vaan
Laitappas sähkäriä ko. näyttelyn järjestelytoimikunnalle ja kysy. Yleensä suuremmissa näyttelyissä on paikallisia nuoria, joita voi ostaa handleriksi kehään. Ja uskon, että Jyväskylässäkin olisi. Kysymällä selviää. Yhteystiedot varmasti löytyy ko. näyttelyn sivuilta.
Niin, siis tietysti olet jo tsekannut kaikki tutut Junior-Handler-kilpailijat lähipiiristäsi - tai siis siltä alueelta. - kvitteni
Petsien kautta voisi löytyä: http://www.petsie.fi/forum.php?fid=8716
- J-H:n äiti
NIIN, otathan huomioon, että omistajan tulee ITSE kouluttaa se koiransa näyttelykelpoiseksi.
Ei minkäänlainen, hyväkään handleri, saa koiraasi käyttäytymään kehässä asiallisesti, mikäli koiran peruskoulutus ei ole kunnossa.
Kyllä asiallisia, ja erittäin hyviäkin handlereita löytyy, jos koira on käytökseltään opetettu tottelemaan vieraankin handlerin ohjeita ja komentoja.
Ei kukaan händleri halua, edes rahasta, viedä kuritonta koiraa kehään.
Ja se on myöskin omistajan tiedostettava.
Onnea etsintään. - arvokas neuvo
Oletko ollut yhteydessä bokserikasvattajiin. Yleensä kasvattajat esittävät mielellään omaa rotuaan myös kehässä - siis myös muiden kasvatteja. Ja heillä, jos kellä , on kokemusta oman rotunsa esittämisestä.
Kyseleppäs vähän. Rotuyhdistyksen kautta löytyy kasvattajarekisteri. yms. yms. Nyt vaan aktiivisesti etsimään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1316468Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie736402Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3786236Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474026Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532462Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 141374
- 1931175
- 64990