Aivan paska. Ei tosiankaan sisällöltään, tai siis tavallaan kyllä. Joko pelkkä oma levyni on pilalla tai studiolla on taas mennyt kaikki päin persettä. Kolme kappaletta kuului hyvin, mutta muissa en kuulut Michaelin laulua yhtään. Vain taustat. Kuulostaa siltä, että hänen äänensä on otettu nauhalle tyhjässä, suuressa hallissa mikki kahden metrin päästä Mikesta. Taustat taas mitä parhaimmat, mutta Miken laulua ei vain kuule, ja sen minkä kuulee, no, siitä ei saa selvää liian kaiun vuoksi. Kuin nuori lapsi joka laulaa Dragonforsen säestämänä.
Toivon, että levysoittimessani/kuulokkeissani on vikaa mutta pelkään pahoin että studio on mokannut :( Erittäin sääli ettei Michaelia kuulekkaan.
Hold My Hand - toimii
Breaking News - toimii
Keep Your Head Up -toimii
Muissa siis Miken ääni hukkuu musikkiin D: Todella surullinen tämän takia
Michael-albumi
4
195
Vastaukset
- Non-helpless.....
Huhuhuhuuuu.... Nyt tuli moka XI
Vika tosiaankin oli kuulokkeissa. Tämä selvisi, kun vaihdoin toiseen levyyn (levyä olen kuunnellut samalla radiolla useamman kuukauden, mutta en näillä kuulokkeilla. Biisi oli They Don't Care Abou Us, jonka tunnen kuin omat taskuni:)) Kuuntelin siis tuota biisiä, ja kuulin vain : skibvheabv, wdfvad, EVERYBODY GONE BAD. Gjngfvhu....
Ja siitä siis huomasin että kuulokkeeni eivät tosiankaan sovi tälle soittimelle :p Hyi kun säikähdin X) - Hehh..
Kuunteleppa ne biisit youtubesta. Jos et huomaa eroa niin valitettavasti asia on niin kuin arvelet. Kyllähän tuo albumi on äänenlaadultaan suoraan sanottuna perseestä.
Hollywood Tonightissa Michaelin ääni meinaa hukkua basso ja rumpubiittien sekaan. Asiaa ei yhtään auta se, että Michaelin ääntä on prosessoitu sen verran, että tuntuu siltä kuin mikin ja Michaelin välissä olisi jokin este, jonka takia ääniaallot hukkuisivat jonnekkin. Teddy Riley saisi hävetä. Aikaisempien biisien tuotanto on huippulaatua, mutta Hollywood Tonight on kuin jonkun opiskelijan ensimmäinen tuotanto. Musiikkivideossa käytetty remix on huomattavasti parempi äänenlaadultaan verrattuna albumin naurettavan heikkolaatuiseen versioon.
Tuntuu siltä, että Sony ei edes ottanut tätä albumia kovin tosissaan. - fani vuodesta 1990
KEEP OUR HEAD UP, MONSTER ja BREAKING NEWS biiseissä EI LAULA MICHAEL JACKSON!!!
Todella surullista, mutta totta.
Onneksi levyllä on sentään yksi sellainen "todellinen" Michaelin "ääninäyte" - (Can't make it) Another Day.
Ja muutama muu hyvä biisi.
Mutta valitettavasti ei ole kovin kummoinen levy. Ei ainakaan Popin kuninkaan veroinen. Ja huomaa, ettei Michael ole ollut viimeistelyssä mukana.
Mutta kaikki Michaelin demot ja "keskenräiset" biisti sopii ja kuuntelen niitä mielelläni. Mutta sijaislaulajan käyttäminen on todellinen häpeä ja loukkaus MJ-faneja kohtaa.- Periaatteessa oikeas
Miten niin haneja kohtaan? No, on se meitäkin kohtaan suuri loukkaus mutta enemmän Häntä itseään, muistoaan, perhettään ja elämäntyötänsä kohtaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203774
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243169En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322375- 922149
- 221990
- 261642
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411621- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021463Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424