Eilen illalla katselin auringon laskun aikaan pihallani seisovaa Fudea ja söin samalla maukasta, suurustettua kanakeittoa. Auringon valon taittuessa Fuden ihanilta pinnoilta, samalla kun kanakeiton samalla mieto ja kirpeä maku hiveli makuhermojani, sai minut miettimään, miten olenkaan päässyt elämässäni tavoitteisiini. Tästä ei elämä parane.
Fude ja suurustettu kanakeitto
herkkua
3443
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
"Nöyryys käy lankeemuksen edellä" tai "Säästäväisyys on hyve" valitse siitä itselles sopiva motto ja kyllä se kanakeitto jokupäivä vielä pihviksi muuttuu :)
Kyllä ihminen on uransa huipulla kun saa ajaa jaloterässylinteristä Fudea, joka on timanttipastan kuorruttama kuluvista osistaan. Fude on mopomaailman Rolls Royce. Kanakeittokinoli hyvää ja sitä oli riittävästi.
kyllähän se on rolls royce ainut vaan on että fude on muita halvempi, mutta samalla laadukkaampi!!hinta-laatu suhe on ihan ylivoimanen fudeissa!!!!