Koulun suunnistus...

...sillä meidän liikanopettaja tekee siitä helvettiä, suoraan sanoen. Mä olen NIIN HUONO SIINÄ! En löydä yhtään rastia, ja enkä osaa lukea karttaa vaikka tajuanki merkit, sillä en tajua missä itse menen... tekisi mieli vaan vajota maan alle kun opettaja raivoaa ja sanoo miten huono oon tässä.
Onko kelläkään muulla ongelmia suunnistuksessa?
3183
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eihän koulussa koskaan suunnisteta yksin. Meilä ainakin oli aina pari. Joku kaveri parina niin se on oikein mukavaa. Ei niistä rasteista tarvitse välittää. Jos ei paria ole niin voit parittua ihan omaaloitteisesti lähdön jälkeen.

Yleensäkään koululiikunnassa ei ole mitään mieltä, mutta älä ota liian vakavasti.

Äänestä

Mäkää en tykkää suunnistuksesta vaikka rasteja kyllä löytyy (parin avulla tosin), mutta en mäkää tykkää rämpii siel jossai metäs... Sitku ne rastit on meil jossai keskel korpee nii, se jos mikä on ärsyttävää.. -.-

Äänestä

ITSE SUUNNISTIN AINA K-MARKETTIIN OSTAMAAN EUROSHOPPERIA JUURI KUIN TE MUUT HÄVYTTÖMÄT TEINIT!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


...on kauheeta... kirjoitti:

...sillä meidän liikanopettaja tekee siitä helvettiä, suoraan sanoen. Mä olen NIIN HUONO SIINÄ! En löydä yhtään rastia, ja enkä osaa lukea karttaa vaikka tajuanki merkit, sillä en tajua missä itse menen... tekisi mieli vaan vajota maan alle kun opettaja raivoaa ja sanoo miten huono oon tässä.
Onko kelläkään muulla ongelmia suunnistuksessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu