Monikulttuuri

Hirvisaari ei haluaisi rahoittaa Yleä ja haluaisi monikulttuurisesta vapaaksi
minulla on peremp ehdotus Suomi pitää saada perussuomalisista vapaaksi ja miten se käy; no seuraavissa vaaleissa pudotetaan pss perseelleen ja palautetaan Suomen eduskunta sille kuuluvaan arvoon, pellet kuuluu sirkukseen
11108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

kuullut en, lauloi kaveri kun jäi junan alle, tämä oli typerä vitsi
no jotenkin vain tuli veturikuljettajasta mielleen ja itse sille saa nauraa heh, heh
Suomi on demokraattinen valtio, Suomi on monikulttuurinen valtio ja Suomi kuulu EUn ja täällä saa ihminen tuoda mielipiteensä esiin ja niille saa vapaasti nauraa ja mielessä sano " voi yksinkertaisuus " ja tämä jälkeen nauran omalle mielipiteelle heh, heh ja jos tuli virheitä korjaa heh, heh

Äänestä
  • Suomi kuuluu kaikille ja varsinkin sen verovaroin ylläpitämä sosiaaliturva.

    Äänestä

sain ensimmäisen ulkolaisen työkaverin ja siitä lähtien heitä on ollut, onneksi,
anteeksi tai sitten ei, heidän työtänsä ei ole tarvinnut paikata ja se on hyvä se
ja tämä ei ole moite on vain toteamus sitä enempi olen joutunut paikkaamaan alkuasukkaiden töitä kun viina on päässyt valloilleen tai Suomi on voittanut mitallin jne
Suomi on monikulttuurineen ja se on HYVÄ

Äänestä
  • oliko hiki kun heräsit

    Äänestä

  • vuonna 1 kirjoitti:

    oliko hiki kun heräsit

    hik ja hikka ja sitten lopetin viinanjuonnin ja tupakoinnin, no kiroile en ole muutenkaan ja sama akka on ollu vuoskymmennii ja lapset on aikuisia, mutta se täytyy sanoa, että en ymmärrä tämän protestipuolueen kavereiden kannaottoja,
    maahanmuutossa on ongelmia ja ne tulee selvittää mutta ei suuta soittamalla ja tosiasia on, että niitä "kirottuja" ulkolaisia etelläsäkin palkataan sen takia, että niillä ei ole viinapoissaoloja, urheilusta aiheutuvia poissaoloja ja muista vastaavista ja ne ei au turpaa työpaikalla ja nyt puhun kokemuksesta, että silleen ja nyt haukkummaan, kiitos

    Äänestä

Onks tää persujen oma ketju, ainakin kirjoituksen tasosta päätellen.

Äänestä
  • Haiskahtaa pikemminkin demareiden kynäilyltä. Sellasten lieksalaisten, takapajuisten, jotka luulee että Lenin elää vielä.

    Äänestä

juotiin eilen kahffeet torilla etkö muka nähny,
no ainakin sano jotta on hän
niin ketä muita lieksassa asuu kun avrtti-kepulaissiin
ylleesä tämmöset pikku kylät on niitä täynnä

Äänestä

kurkkaat ei ne Ufot olleet Marssilaisia, olivat ihan tavallisia Marxilaisia ja vapaita pss:stä

Äänestä

Ynnääsny vähä! Mitä nuo vanhat perseet ovat saaneet aikaiseks?! Ajoivat valheella Suomenmaan Euroopan Unioniin ja missähä ny mennään!? ple! ny velkaannutaan hurjaa vauhtii ku pitäs nääs saada rahaa tonne Unionin itsensä kuseen panneet maat pystyyn.
Kunnat pannaan samaan nippuu ja syrjäkylät pistetään matalaks, maatalous rehottaa Walhroosien kaltaisilla ökymaatiloilla. Mustia rahdataa afrikaanista asti nostamaan tään maan rikkaat entistä rikkaammiksi.
Kelaas ny väähä hyvä nimmari mitä kirjoittelet tänne palstalle, häpeähän vähä. suomen eduskunta on porvariston temmellyskenttä kun vasentapuolta ajaa enää kaksi edustajaa, eli se vasenryhmä. Vassarit ovat myyneet sielunsa pirulle ja yhdentyneet patamustiin porvaristoon, niinku sossut ovat sen tehneet jo puolivussataa sitte!
Perus suomalaisissa piilee se Suomen toivo paremmasta elämästä. Maaseutu eläväksi siellä on se pyhyys ja rauha ja toivo! Lieksa nousuun!

Kuulehan sie sälli! Marx:in sanoin: "Kapitalisti kuolee omaan mahdottomuuteensa"! Karl oli viisas mies.

Äänestä
  • eikä marski ja siinä olet oikiassa, että vasemmalla on enää vähän edustajia ja se on harmi, mutta mitä tulee aloittajaan olen samaa mieltä perussuomalaisten suhteen,
    muistaakseni esko seppänen oli tervejärkinen EU-kriitikko, muuta nyt kuuluukin kysymys
    " missä on persujen keinot" häh ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kirjoitusvirhe 1 kirjoitti:

Hirvisaari ei haluaisi rahoittaa Yleä ja haluaisi monikulttuurisesta vapaaksi
minulla on peremp ehdotus Suomi pitää saada perussuomalisista vapaaksi ja miten se käy; no seuraavissa vaaleissa pudotetaan pss perseelleen ja palautetaan Suomen eduskunta sille kuuluvaan arvoon, pellet kuuluu sirkukseen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu