minulla olisi vielä kaksiviikkoa jäljellä mobiililaajakaista sopimusta, mutta en pysty sitä purkamaan koska väittävät elisalla että sopimuskausi pitää olla loppu ennen kuin sopimuksen pystyy purkamaan.
kuuluuko asian mennä näin ja viilataanko minua linssiin?
sopimuksen purku
4
294
Vastaukset
- hohhoijaajja
et tietystikkään voi irtisanoa sopimusta ennen määräaikaa. elisalla on täysi oikeus estää purkusi. odottele vielä se kaksiviikkoa ja jos eivät sitten anna purkaa niin silloin kyseessä on sopimuspykälän a.45 mukainen rike.
- ehkä tyhmä
siis ei minulla ole mitään määräaikaista sopimusta vaan sopimusehdoissani lukee että asiakas saa purkaa sopimuksen kun määräaika on umpeutunut ja määräaika upeutui jo viime kuussa. sopimus on kyllä voimassa vielä sen kaksi viikkoa, mutta eihän pelkkä sopimus voi olla esteenä purkamiselle?
- oletko nyt
sekoittanut sopimukset keskenään? voimassa oleva palvelusopimus tai määräaikainen liittymä sopimus ovat eriasia ja niissä on ei sopimus pykälät. tarkista nyt siitä lappusesta että kumpi sinulla oikein on.
- sopimukset
palvelusopimus tarkoittaa että voit sopimuskauden aikana vaihtaa liittymätyyppiä operaattorin sisällä.
määräaikainen sopimust tarkoittaa että sinun pitää käyttää yhtä ja samaa yhteystapaa koko sopimuksen ajan eli et pysty vaihtamaan liittymätyyppiä edes operaattorin sisällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827066Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267033Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1066143Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455384Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845218Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa605163Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405088Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274575Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163417Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003360