Keskiyö

mietiskelevä...

Kysymykseni taitaa olla aika hatara, mutta toivoisin että saat tästä hieman irti...
Tapasin viikko taaksepäin miehen jonka kanssa tunsin todellista yhteyttä, tapaamme pakostakin uudestaan työasioiden merkeissä.

Hän pyysi numeroani ja minulla myös oli hänen numeronsa, laitoin hänelle täysin neutraalin viestin muutamia päiviä sitten enkä koskaan saanut viestiä takaisin.

Näetkö mahdollisesti että "pelleilikö" hän täysin kanssani vai odottaako vielä tapaamistamme.. vai törmäsinköhän vain normaaliin ns. peluriin joka vikittelee jokaista kuka pääsee vähänkin samalle aaltopituudelle.

Asiassa hämää se että hän ei normaalisti ole sosiaalista sorttia ellei sitten kemiat kohtaa keskenään ja meillä ne tosiaan kohtasi.
Olemme molemmat vapaita.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hei
      olette kumpikin vapaita ja se on hieno juttu. en sanoisi häntä peluriksi, mutta en myöskään usko että hän olisi parhaillaan etsimässä vaimoa itselleen.
      taitaa miehellä olla kaikennäköistä hommaa ja harrastusta, hän elää nähdäkseni ns. päivä kerrallaan.

      sinä taas olisit valmis syvempäänkin suhteeseen, olet ollut yksin jo jonkin aikaa. en tarkoita lyhyitä treffejä, vaan että olet ollut ilman syvällistä suhdetta.
      hän saa paljon kaikenlaisia viestejä, jotkut unohtuvat ja joihinkin hän vastaa.
      siksi sinun olisi nyt hyvä istua puhelimesi päällä, ettet vain ottaisi uudestaan yhteyttä. ole hieman vanhanaikainen ja anna uroksen ottaa yhteyttä, katsotaan mitä tapahtuu.

      niin, te näette kyllä työn merkeissä. ole sitten iloisen neutraali, älä kysele mitään henkilökohtaisista menoista yms. kyllä sinä osaat.
      minun mielestäni sinä tapaat toisen miehen. ja vastaasi tulee myös englantilainen mies, tai englantia puhuva mies. teillä on hauskaa yhdessä.

      t: Keskiyö

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      61
      4771
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      249
      3588
    3. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      259
      3295
    4. Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä

      Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma
      Maailman menoa
      112
      3243
    5. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      32
      2225
    6. 101
      1558
    7. Leo Meller on kuollut

      Mtä sääntöjen vastaista Mellerin kuolemassa?
      Helluntailaisuus
      168
      1194
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      76
      1076
    9. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      118
      986
    10. Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!

      Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."
      Maailman menoa
      34
      931
    Aihe