Autismiliitolle kilpailija

Tietääkö joku onko tulossa?
24246
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Mitäpä luulet kaiken tuon tapahtuneen jälkeen?

Äänestä
  • Uskoisin jonkun ottavan johonkin yhteyttä vielä ennen tarjouksen viimeisintä voimassaolopäivää.

    Äänestä

  • ^ kirjoitti:

    Uskoisin jonkun ottavan johonkin yhteyttä vielä ennen tarjouksen viimeisintä voimassaolopäivää.

    Tarkoitatko esim. osoitetta: [email protected] mistä tarkemmat tiedot vaiko tuota: [email protected] josta tunnuksella "kiusaaminen" tarkemmat tiedot asiaa hoitavaan henkilöön tarkempaa tilanteen kartoitusta varten?

    Äänestä

  • MInkä tapahtuneen?
    En usko että olisi tulossa onhan Autismiliitto hoitanut asiansa ihan hyvin.

    Äänestä


  • ^ kirjoitti:

    Uskoisin jonkun ottavan johonkin yhteyttä vielä ennen tarjouksen viimeisintä voimassaolopäivää.

    Ovatko tähän mennessä saapuneet tarjoukset jo käyty lävitse kaikilta osin?

    Äänestä

Taitaa tulla kiire tässä kilpailussa..ja vaikkei tulisikaan ihan vielä, se voi tulla vielä senkin jälkeen..

Äänestä
  • Tällainen on jo varattu:

    www.asperger.mil

    Lisätiedot yksäritse.

    Äänestä

  • .KOkijA. kirjoitti:

    Tällainen on jo varattu:

    www.asperger.mil

    Lisätiedot yksäritse.

    Miksi .mil?
    .mil on USA:n armeijan tunnus..

    http://en.wikipedia.org/wiki/.mil

    Äänestä

  • .KOkijA. kirjoitti:

    Tällainen on jo varattu:

    www.asperger.mil

    Lisätiedot yksäritse.

    Tiedätkö mitä muuta on jo varattu?

    Äänestä

  • ^ kirjoitti:

    Tiedätkö mitä muuta on jo varattu?

    Siis mitä tarkoitat?
    Varattu siis johonkin yksityiseen käyttöön kuten .mil domain vai varattu eli jo käytössä oleva domain nimi?

    Voisit käyttää .fi, .net tai .com on nuo yleisimmät.

    Äänestä

  • Vaikea näin etukäteen arvailla. Jotenkin vain tuntuu siltä, että aika alkaa olla kovin vähissä.

    Äänestä

  • F9/Ctrl kirjoitti:

    Vaikea näin etukäteen arvailla. Jotenkin vain tuntuu siltä, että aika alkaa olla kovin vähissä.

    Paljonko noin suurinpiirtein arvelet aikaa tällä hetkellä vielä olevan jäljellä?

    Äänestä


  • F9/Ctrl kirjoitti:

    Vaikea näin etukäteen arvailla. Jotenkin vain tuntuu siltä, että aika alkaa olla kovin vähissä.

    Kysyisin vielä tietääkö joku, mistä etsiä yksimunaisia autisminkirjopareja koskevia tutkimustuloksia, jotka voisivat avautua myös ns. maallikoille, eli ei-niin-tiukkoja tutkimuksellisia kriteerejä perusteluineen vaativille nenteille siten, että noista voisi olla jotain käytännön hyötyä autisminkirjolaisten kokemusmaailman ymmärtämisessä laajemmaltikin ?

    Äänestä

Vihdoinkin.

Äänestä

"Ei välttämättä, olemassahan on myös muita vaihtoehtoja, eikö niin?
Jokuhan voi vaikka ottaa huomenna yhteyttä sähköpostitse Liittouman ylipäällikköön, tunnustaa tekonsa ja kertoa tahallisesti tekemistään erheistä ja näin yrittää sovittaa tekonsa väärintuomittuja kohtaan mikäli vaihtoehdot alkavat olla vähissä."

Löytyisiköhän esim.täältä:
http://personal.inet.fi/yhdistys/asy/hallitus.html

joku joka voisi peruuttaa kaikki ensi viikolle sovitut tapaamiset katto-organisaatiosta vastaavan kanssa?

Äänestä

Kuka mielestäsi se "joku" voisi olla? Entä miksi mielestäsi hänen tulisi ottaa yhteyttä "katto-organisaatioon"?

Äänestä

Joo, kyllä on tulossa kilpailija autismiliitolle. Se ei ole järjestö vaan yksityinen ihminen, uunoturhapuron näköinen kävelevä makkara joka hienostelee sivistyssanoilla ja vetää viinaa ja lääkettä sekasin. Se on autismiliiton PAHIN kilpailija. tosin lienee kuitenkin aikansa elänyt.

Äänestä
  • Kuuluuko tollanen touretteen? Eikös tourettea sairastavilta karkaile just tollasia sekavia lauseita silloin tällöin suusta/näppikseltä?

    Äänestä

Kuvailisitko hieman yksityiskohtaisemmin ?

Äänestä

Ei ole tulossa.

Äänestä
  • Mistäs sinä sen voit tietää?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tekijä/kokija kirjoitti:

Tietääkö joku onko tulossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu