vaa-an "pimeäpuoli"

härkänainen....

En tahdo loukata tällä viestillä vaakoja sillä itse rakastan syvästi vaaka miestäni. Tahdon vain tuoda oman mielipiteeni vaaoista esiin.
Vaaka on pinnallisesti hurmaava,sosiaalinen,mukava ja hänen hymynsä valloittaa kaikkien sydämet Mutta kun vaa-an kanssa aloittaa suhteen hänestä paljastuu ihan toisenlaisia puolia.
Vaakani vihaa epäjärjestystä ja tuolloin vaakakupit heiluvat jos vaatteitani on jäänyt lattialle. Vaaka tahtoo oman vapautensa mutta kuvittelee toisen aina odottan ja jumaloivan häntä.,Vaaka osaa olla ilkeä.puhuu takanapäin pahaa mutta näyttää edessäåäin täysin muuta,piikittelevä,alistava ja jääkylmä.
Härkä naisena olen itsepäinen ja omapäinen enkä pidä siitä että minua käskytellään ja piilopomotellaan.harvoin näitä "pimeitä"puolia vaa-asta kerrotaan mutta se joka seisoo lähimpänä vaakaa tietää mistä puhutaan.Vaaka kuitenkin pitää otteessaan enkä härkänaisena kykene muita rakastamaan.
Onhan niitä erilaisia vaakoja,annoin vain oman mielipiteeni asiasta :)
Kertokaa omat mielipiteenne vaaoista keiden kanssa elätte parisuhteessa.

1

633

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • llibra

      Vaikket kysynytkään mielipiteitä vaaoilta, suo anteeksi, että kommentoin nyt kuitenkin. :D Kiinnostuin kirjoituksestasi.

      Ensinnäkin, itse olen suorastaan äärimmäisen epäjärjestelmällinen ihminen, eli siltä osin olen kai miehesi vastakohta. Seuraavan kohdan taas voin valitettavasti osittain allekirjoittaa, vaikken kyllä ulospäin sitä näytäkään ja oma vapaushan kuuluu kaikille.
      Ilkeä sen sijaan en tykkää olla, enkä puhu toisista pahaa selän takana tai naaman edessä. En oikeastaan edes juuri ajattele muista negatiivisia asioita, paitsi jos sitä ei vaan voi välttää.
      Piikittelevä ja (tunne)kylmä voin olla, alistavasta en tiedä. Pyrin tosin kohtelemaan kaikkia ystävällisesti vaikka olisi millainen olo. Kylmyys voi kyllä olla pelkästään elämänkulkuni syytä. Ja leikkimielisenkin piikittelyn käsittää jokainen yksilöllisesti.
      Ja vielä: en ole havainnut enää lapsuuden jälkeen itsessäni pomottelijan vikaa, mutta jostain syystä ehdotukseni menevät aika helposti ja nurinoitta läpi ( ehkä lähinnä vastakkaiselle sukupuolelle?) Tosin moniin ominaisuuksiini on varmasti elämä vaikuttanut aika paljon.
      Sitten on tietysti sellaisia ikävähköjä piirteitä kuin itsepäisyys, pihiys (joka vaihtuu joskus kulutusvimmaksi) ja vähättely. Joka tapauksessa, yksilöllistähän se on. Itselläni ainakin selän takana puhumisen ja pomottelut jäivät lapsuuteen, kaikilla näin ei ole. Joissakin ominaisuuksissa vaakojakin on aivan äärilaidasta toiseen, kuten juuri tämä siisteysasia.
      Tässä nyt yksi "mielipide", jos tätä siksi voi kutsua.

      - Vaakanainen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      372
      1682
    2. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      114
      1256
    3. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      129
      1211
    4. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      148
      1111
    5. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      25
      954
    6. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      111
      852
    7. Otan vielä sut

      Niin on tähtiin kirjoitettu. Nainen, turha on kohtaloa juosta pakoon.
      Ikävä
      57
      611
    8. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      168
      607
    9. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      113
      544
    10. Mulla on ikävä sua!

      Enemmän kuin ikävä... sun kanssa oli niin helppo olla ja jutella!
      Ikävä
      18
      510
    Aihe