Jos Martina ja Stefan naimisiin?

Niin, että jos noin kävisi, niin pitäisikö Martinan lopettaa työnteko?
16485
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Mikä työnteko?

Äänestä

SuperLoma alkakooon!!!

Äänestä

No jaa, Stefan on vielä niin nuori, että tuskin ryhtyy vakiintumaan. Ties vaikka olisi jo bänät heillä. Tuossa iässä varsinkin jätkät katselevat ympärilleen. Voivat seurustella ja mennä kihloihinkin, mutta kuinka ollakaan, kohta huomaavat, että ruoho on vihreämpää aidan toisella puolella.

Äänestä

Toivottavasti on Stefu varuillaan, koska Martinan seuraava projekti on todennäköisesti pyöräyttäää vauva ja päästä sitä kautta varakkaaseen sukuun. Toimeentulo taattu 18 vuodeksi, kävi suhteessa miten tahansa.

Äänestä

Lopettaa työnteko? Mikä työnteko? Eihän se ole koskaan töitä tehnytkään!

Äänestä

AAApuva.... Miksi tuo Martina heiluttaa noita käsiä niin mahdottomasta laulaessaan??? Typerän näköistä!

Äänestä

EIPÄ OLE TULLUT AIKAISEMMIN VASTAAN NÄIN PROVOSOIVAA AIHETTA

Äänestä

Vähänkö oot kade :)

Äänestä

Jos Steffi-neito ei sekoa totaalisesti, hän ei avioidu tämän kouluttamattoman, sivistymättömän, varattoman "viihdetaiteilijan" kanssa. Kuvitelkaa nyt Martti outoine perheineen istumaan samaan joulupöytään hienostoväen kanssa. Montako ihanaa perhetapaamista martti on blogissaan kertonut ja seurustelua on takana pian vuosi.

Lika barn leker bäst, niin on aina ollut ja tulee olemaan.

Äänestä
  • Martina on hienotunteinen, eikä halua vetää uusia "sukulaisiaan" julkisuuteen.
    Kyllä hän varmaan kuvioissa mukana on ja edustaa avopuolisonsa kanssa suvun perhetapaamisissa.

    Äänestä

  • Mukavasti mukana kirjoitti:

    Martina on hienotunteinen, eikä halua vetää uusia "sukulaisiaan" julkisuuteen.
    Kyllä hän varmaan kuvioissa mukana on ja edustaa avopuolisonsa kanssa suvun perhetapaamisissa.

    Raha tulee rahan luo. Ei näihin piireihin naida äpärää, hauskaa voidaan toki pitää, aviosäädystä riippumatta.

    Äänestä

Tähtikarttojen mukaan pari on sapivampi, kun kummankaan aikasemmat suhteet. Otollisin hetki liitolle on 2013 tammikuun loppu. Silloin molempien gamma aallot on molemmilla maksimaalissa ja seuraava vastaava olisi 23972 helmikuun puolessavälissä. Taruut kortit sanoo myös, että liitto on siunattu, mutta lisään lapsia ei tule. Liiton kesto on myös pitkä, mutta ei ikuinen. Vieraissa käydään, kunnes käy käry ja teiniraskaus tulee ja sitä onkin vaikea selittää miten se massu pullottaa. Luin keppanapullon ennusteen ja siinä näytti olevan, et äMmän pitäs olla erakko ja välttää toisia ihmisiä, sekä sähköä joka lisää monia riskejä. Raakaa lihaa tulisi syödä suoraan luonnosta.

Äänestä

Mut hei se Stefunhan vilkuilee nuorempia - siis ikäisiään - aina täti-ikäinen Martti on keikalla jossain peräkylän juottolassa jolloin se ei voi kyyltä Stefun tekemisiä!!

Äänestä

Ei stefan meno ton kanssa naimisiin, sitä rupeaa vituttaan ton maran sivuprofiili, on niin ruma että se alkaa häiritä koko ajan enemmän ja enemmän.......helvetti mikä sivuprofiili, hyi

Äänestä

Kuka Stefu, kuka Martina??

Äänestä
  • Hmm. Ollaan kohta lokakuulla. Missä ne Martinan toivomat kesäkihlat viipyy? Hahhiii. Miten kehtaa hehkuttaa "laulajan uraa" kihloja Stefun kanssa, vaikka Stefun tunteissa on s.p....

    .........................

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kallonlunppi kirjoitti:

Niin, että jos noin kävisi, niin pitäisikö Martinan lopettaa työnteko?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu