Mitä nuo roikkuluomet oikein on?

Niitä venyviä kiusallisia luomeja aina jonnee iholle ilmestyy. Ne jäävät vaatteiden kiristämiksi ja niihin sattuu.
Kuulin iäkkäiltä ihmisiltä, että niitä voi vaikka hiuksilla hirttää, jolloin ne eivät saa verta ja ne kuivuu pois.
2752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hyvänlaatuisia ihokasvaimia ja noinhan vanha kansa niitä hoitaa..itse kävin kosmetologilla joka poisti sähkökapsituksella kaulasta ja kainaloista niitä pois..ja ne lähti juurineen päivineen ja parani hyvin..eikä ollut kallistakaan..

Äänestä

Ihan hyvä tietää. Nyt viimeaikoina ei ole syntynyt uusia ihokasvaimia. Ja että kosmetologille sitten kun ne häirittee. Hyvät sull.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


venyttimet kirjoitti:

Niitä venyviä kiusallisia luomeja aina jonnee iholle ilmestyy. Ne jäävät vaatteiden kiristämiksi ja niihin sattuu.
Kuulin iäkkäiltä ihmisiltä, että niitä voi vaikka hiuksilla hirttää, jolloin ne eivät saa verta ja ne kuivuu pois.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu