Pissasin vahingossa housuun viime viikonloppuna humalassa ja suuri osa pissasta valui toiseen kenkääni. Ei ollut mahdollisuutta lähteä pois (oltiin jonotettu baariin tunti, pissasin jonon loppumetreillä kun ei enää rakko kestänyt ja baari oli parikymmentä kilsaa yöpaikastani), joten olin baarissa tunnin-pari litimärän keinonahkasaappaan kanssa.
Majapaikkaan päästyäni huuhtelin kengän pari kertaa ja laitoin muovipussiin seuraavan päivän matkan ajaksi. No enköhän kotiin tultuani unohtanut kengän sinne muovipussiin ja vasta tänään - viikkoa myöhemmin - otin kengän pois. Hyi että mikä kissan pissan haju.
Pesin kengät pesukoneessa hienopesuohjelmalla, mutta haju ei lähtenyt pois. Huuhtelin myös fairy-vedellä, mutta ei edelleenkään. Millä sen hajun saisi pois, kyseessä on kuitenkin lempikenkäni??
Pissan haju pois kengistä ?
6
7765
Vastaukset
- Turmiolan Tommi
http://www.yhteishyva.fi/pukeutuminen/vaatehuolto/nain_hoidat_kengat/fi_FI/nain_hoidat_kengat/
muovikenkiin Softcare Odour Control - hajunpoistajaa
http://keskustelu.plaza.fi/ellit/koti/niksit-ja-vinkit/1842802/jalkahien-haju-pois-kengista/ - jaaaaa...
Minkälaiset housut sulla oli? Eikö nekin ollu epämukavat baarissa. Ihan noin mielenkiinnosta. Joskus kun on vastaava tilanne likkakaverille sattunut nii eipä tullu mieleen niissä farkuissa baariin sisälle enää mennä... Sen verran ihmisten tuijottelukin sitä hävetti.
- Panostaiteilija
Ei se varmaan kaikki omaa pissaa ollut. Satuin meinaan olemaan samassa jonossa ja hätä oli mullakin. Sattui niin sopivasti edessä olevalla naikkosella olemaan housut märkänä, niin minä poika lorottelin siihen sivutaskuun. Hehe heh, ei ne känniset ämmät mitään päissään ollessaan huomaa.
Niin muute, koitas dynamiittia siihen ongelmaasi. Se suorastaan räjäyttää hajun pois. - ¨¨¨¨¨^
Etikkaa ja vielä kerran etikkaa, kyllä¨lähtee hajut. Ps pieni vinkki, ota seuraavalla kerralla vaippoja mukaan baari kierrokselle.
- hajua vastaan
Kokeile sellaista tuotetta kuin stuffits. Poistaa hajun ja kosteuden. Voi myös käyttää jatkossakin, jos vastaava ongelma iskee:)
Löydät tuotteen ainakin sportnexin sivuilta (www.sportnex.fi). Voi käyttää kaikissa kengissä ja ainakin lenkkareista vie hajun pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 937918
- 403792
Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1021896- 241220
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html321093Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,281023Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk53837Olisinko mä voinut käsittää sut väärin
Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt31802Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia10800Tähän vaivaan ei auta kuin kaksi asiaa
1. Tapaaminen uudestaan tai 2. Dementia Anteeksi kun olen olemassa🙄60749