Soneran asiakaspalvelu 30 min jaksoissa, 30 min, 30min ja 21 min

Kiertelyä aspalv

Soitin soneran asiakaspalveluun tai paremin sanottuna jonotin palveluun 1 tunti 21 min, ja kuitenkaan saanut vielä siinä ajassa yhteyttä palveluun.

Tarkastelin puheluerittelyä, huomasin sellaisen asian että palvelu oli jaksotettu tasan 30 min jaksoihin siten että 30 , 30 ja sitten loput 21 min ja jotain sekuntteja. Vaikka en itse ollut katkaissut puhelua kertaakaan.

Tulee huomio siitä, että kun katkaistaan jaksoihin saadaan näkymään puheluerittelyssä pienempi summa kerralla 30 min 1,99 euroa, ja vielä tämäkin että vajaa 2 euroa hämää.

4

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pääsinpäs eroon

      Ihan mielenkiinnosta: Koskiko asiasi irtisanomista tai vastaavaa? Itse yritin irtisanoa yhden turhan liittymän ja jonottelin reilut 20 min ennenkuin kyllästyin. Soitin hetken kuluttua uudelleen ja ilmoitin automaattiselle "puhuvalle päälle" asiani koskevan irtisanomisen sijaan laskutusta, jolloin pääsin lähes heti asioimaan... :)

      • Kiertelyä aspalv

        Ei, vaan mokkula netti häiriöitä.


    • raha-automaatti

      Sonerahan kerää rahaa sillä automaatilla, jonka asian tajuaminen kestää aivan naurettavan kauan.
      Muutenkin Soneran asiakspalveluun pääseminen on verrattavissa lottovoittoon,kellonajasta riippumatta.

    • kpdfnbmpa

      eikös Soneran omien sivujen kautta pysty jättämään soittopyynnön ?
      Ainakin ennen on pystynyt, soitettu päivän päästä takaisin ei tarvinnut jonotella

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1443
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      110
      900
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      741
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      47
      734
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      710
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      697
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      71
      671
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      669
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      657
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      67
      650
    Aihe