Soitin soneran asiakaspalveluun tai paremin sanottuna jonotin palveluun 1 tunti 21 min, ja kuitenkaan saanut vielä siinä ajassa yhteyttä palveluun.
Tarkastelin puheluerittelyä, huomasin sellaisen asian että palvelu oli jaksotettu tasan 30 min jaksoihin siten että 30 , 30 ja sitten loput 21 min ja jotain sekuntteja. Vaikka en itse ollut katkaissut puhelua kertaakaan.
Tulee huomio siitä, että kun katkaistaan jaksoihin saadaan näkymään puheluerittelyssä pienempi summa kerralla 30 min 1,99 euroa, ja vielä tämäkin että vajaa 2 euroa hämää.
Soneran asiakaspalvelu 30 min jaksoissa, 30 min, 30min ja 21 min
4
159
Vastaukset
- pääsinpäs eroon
Ihan mielenkiinnosta: Koskiko asiasi irtisanomista tai vastaavaa? Itse yritin irtisanoa yhden turhan liittymän ja jonottelin reilut 20 min ennenkuin kyllästyin. Soitin hetken kuluttua uudelleen ja ilmoitin automaattiselle "puhuvalle päälle" asiani koskevan irtisanomisen sijaan laskutusta, jolloin pääsin lähes heti asioimaan... :)
- Kiertelyä aspalv
Ei, vaan mokkula netti häiriöitä.
- raha-automaatti
Sonerahan kerää rahaa sillä automaatilla, jonka asian tajuaminen kestää aivan naurettavan kauan.
Muutenkin Soneran asiakspalveluun pääseminen on verrattavissa lottovoittoon,kellonajasta riippumatta. - kpdfnbmpa
eikös Soneran omien sivujen kautta pysty jättämään soittopyynnön ?
Ainakin ennen on pystynyt, soitettu päivän päästä takaisin ei tarvinnut jonotella
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1858529
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264618- 504178
- 593712
- 513186
- 502940
Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262646- 422436
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv382143- 292086