Heippa kaikki reippureissaajat!
Nyt on vihdoin se hetki kun 11-12kk reissuni väli/etelä-amerikkaan on ovella!
Tarkoitukseni on lentää Las vegasiin ja siitä maita pitkin koluta läpi meksikon, guatemalan, el salvadorin, nicaraguan,costa rican ja siitä panamaan. Panamassa tarkoitukseni on vuokrata asunto ja viettää sielä n.2kk, josta matka jatkuu ecuadoriin,peruun,chileen,argentiinaan, boliviaan, ja brasiliaan.
Tarkoitukseni on vuokrata asunto panamassa,argentinassa ja brasiliassa muutamaksi kk. muissa maissa asustelen hostelleissa ym majoituksissa.
Suunniteltu budjettini on 10 000, ja tämä ei sisällä lentoja las vegasiin.
Kaipaisinkin teiltä vanhoilta konkareilta tietoa budjetista onko tämä riittämätön/hyvä, ja mikä teillä on ollut oma budjettinne jotka olette suunnilleen samanlaisia reissuja tehneet?
Vinkkjä nähtävyyksistä, halvoista majoituksista ja parhaista bussi/muista matkustus reiteistä otetaan mielellään vastaan! sekä jos olette tehneet hanttihommia matkanne varrella, mahdollisista työpaikoista otan mielelläni vinkkejä vastaan..
Kiitos jo kaikille etukäteen! :)
REPPUREISSU ETELÄ/VÄLI-AMERIKKAAN!!
NowOrNeverEver
1
573
Vastaukset
- Mäntän mies
http://www.pallontallaajat.net/pt3/
Suosittelen, että luet tämän sivuston keskustelupalstaa huolella läpi, siellä on tietoa todella paljon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619348IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3156527Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691523Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61361Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.911173- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72993Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43838Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23726MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718