Valitsemasi työaika, aamulla ja/tai illalla; valitsemasi tuntimäärä 0-50h/vko, on mahdollista tehdä töitä pääkaupunkiseudulla, muualla Suomessa ja ulkomailla esim.Ruotsi, Pariisi, Amsterdam, Lontoo. Ei edellytetä autoa, vaaditaan kohtalainen englannin kielen taito, (sellainen, että pystyy opiskelemaan yksinkertaisen työkurssin omaa tahtia sanakirjan kanssa) CCHR, Citizens Commission on Human Rights; Kansalaisten Ihmisoikeuskomissio on firman nimi ja tutkimme ja paljastamme psykiatrisia väärinkäytöksiä.
Kurssi käydään joko Britannian CCHR:n kurssitiloissa tai USA:ssa; valitse itse. Kurssi, matkat ja majoitus maksetaan itse. Kurssin voi käydä haluamanaan kellonaikana 10-22 joka päivä, ja haluamanaan ajankohtana. Kurssille voi ilmoittautua ja tulla myöhemminkin, vaikka seuraavina vuosina.
Ihmisoikeuskomission työ on jäsenhankintaa, asiakastapaamisia (tapaamme psykiatrisia potilaita, työntekijät tekevät parityötä), useiden uusien työntekijöiden hankkimista, tietolehtisten eli pamflettien jakoa, tiedonkeruuta asiakkailta, lahjoitusten hankintaa. Mahdollisuus auttaa toimistotilojen hankinnassa, Kalliosta tai keskustasta. Mahdollisuus tehdä Ihmisoikeuskomission suomen-, ruotsin- ja venäjänkieliset nettisivut ja auttaa siinä.
Tarvitsemme Kansalaisten Ihmisoikeuskomission työntekijöitä sekä apulaisjohtajan.
Kurssi: ilmoittautukaa itse Britannian CCHR:ään puhelimitse ja menemällä paikalle, käykää se ja kurssin käytyänne voitte tulla esim. Helsingin CCHR:lle töihin. Ja muualla Suomessa asuvat, tulisi olla aina työpari.
www.cchr.org
Citizens Commission on Human Rights United Kingdom
P.O. Box 188
East Grinstead RH19 4RB
United Kingdom
Phone: 44-(0)1342-313 926
Email: [email protected]
Citizens Commission on Human Rights Sweden
Box 2 124 21 Bandhagen Stockholm Sweden
Phone: 46-8-83 85 18
Email: [email protected]
CCHR:n puhelin
P.P. Espoo
040 5911412
KANSALAISTEN IHMISOIKEUSKOMISSIO, PALKATON VAPAAEHTOISTYÖ
4
360
Vastaukset
- TÄRKEÄÄ TYÖTÄ
Erittäin tärkeä homma.
Tätä mä olen aina halunnu. Valitsen 0 tuntia. Olen tosi iloinen, ettei mun tarvii hirveesti maksaa tosta. Venatkaas käyn raaputtaa pari ässäarpaa! Jihuu kolahti 50 000 euroo. Nyt mä voin lähtee tolle sikahintaiselle reissulle. Kurssi, matkat, majoitus ja ehkä auto. Paljonko pitää muuten maksaa työnteosta kuluineen? Näin hyvää diiliä mä en olis ikinä voinu kuvitella tekeväni. Riittääkö toi raha 2 kuukaudeksi? Kurssin hintaa ei mainittu. No mä varaan Nordeasta ajan lainanhakua varten!
- luotettavastt
Varmasti aito ja uskottava juttu. Jos olisi huijaus, ilmoittaisivat hesarissa. Tämä ja 7päivää on luotettavimmat sivut :)
- Asa_ _
En väitä, että psykiatriassa ei olisi mitään vikaa, päin vastoin, etenkin Suomessa sen nimissä tehdään paljon mätää, mutta CCHR, Citizens Commission on Human Rights on pahamaineisen skientologian propaganda- ja manipulointi-peiteyhdistys. Tutkikaa vaikka Internetistä ja katsokaa Wikipediasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 172463
- 441271
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70927Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää137872- 45851
- 59817
- 42796
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44765Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164742Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130704