migreenilääkkeen sivuvaikutukset!

hervoton.

saan usein migulääkkeistä kummallisia naurukohtauksia tai muuten vaan keveän olon. (lääke oriptan) outoa on myös se, että kerran lainasin kaverin migreenilääkettä (en katsonut lääkken nimeä) ja olo oli kuin hiprakassa. en siis ollut juonut alkoholia lainkaan. yleensä kyllä nauran helposti ja olen iloinen tyyppi, ihmetyttää vaan tämmöinen. onhan tuollaiset sivuvaikutukset tietysti parempia kuin vaikka oksentaminen. onko kellään muulla samanlaista?

3

750

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • heps.

      olenko yksin tämän asian kanssa? ilmeisesti kyllä :D olisi kiva kuulla muiden sivuvaikutuksista!

    • Melissa79

      Mulla lähtee taju kankaalle eli nukahdan kaikista migreenilääkkeistä. Käytin ennen MIgard:ia ja nyt kokeilussa on sumatriptan actavis 100 mg.

    • H. Ylje

      Mulla irtoo jäsenet kun otan triptaaneja. Eilen otin triptaanin viimeisen raajani varpailla. Hylkeenmetsästäjä ampuu kohta harppuunalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Medvedev: Suomi tuhoutuu ydinsodassa ensimmäisenä

      Venäjän ydinaseilla on lyhyin matka Suomeen, joten ydinsodassa Suomi tuhoutuu heti sodan alkuminuuteilla, muilla mailla
      Maailman menoa
      594
      2084
    2. Sinä. Just sinä.

      Palataan ajassa taaksepäin vuosi tai kaksi. Mitä tekisit toisin jos voisit?
      Ikävä
      103
      1036
    3. Hotellille löytyi ostaja....

      Tämän päivän Kainuun Sanomissa oli uutinen, että pesänhoitajan mukaan Hotelli Kainuu myydään ensiviikolla. Hieno homma,
      Kuhmo
      18
      987
    4. Saana airola ja. muusikko spekulaatiota

      Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki
      Yhteiskunta
      4
      847
    5. Onko se loukkaavaa

      Kun joka kerta tuijotan sun peppua. En mahda sille mitään, että se vangitsee katseeni. Pohdin vain että ei minusta ole k
      Ikävä
      101
      845
    6. Miten kuvaisit tunteitasi

      tällä hetkellä?
      Ikävä
      71
      760
    7. Onko kaivattusi seinäruusu?

      Kun hän saapuu paikalle, huomaako kukaan, vai kääntyvätkö päät? Onko se hyvä vai huono juttu? Oletko sinä huomattu vai
      Ikävä
      50
      749
    8. Tiedätkö kaivattusi musiikkimaun?

      Minkälaisesta musiikista hän pitää?
      Ikävä
      63
      715
    9. Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen

      Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?
      Ikävä
      78
      700
    10. Moi, olen Lampunhenki

      Kerro toivomuksesi🏺
      Ikävä
      65
      563
    Aihe