Niin.Kuis saa poistettuu jos on joku monta kertaa,siis kaikki ohjelmat,ja siellä on jonkun ohjelman nimi ja vahingossa jotenkin menny se useesti.Esim serious sam (2)
ohjelma monta kertaa
mie
4202
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ohjauspaneeli>Lisää tai Poista sovellus ja sillä saat poistettua.
Jos menee sinne ohjaupaneeliin ja poista,niin siellä se on normaalisti.MUTTA kun tekee niin:käynnistä,kaikkiohjelmat,pelit niin siellä se ko.ohjelman nimi on ja suluissa montako kertaa esim serious sam(2). eikös se häviä koneelta kokonaan jos meen poistaa poista sovelutus,se ei oo tarkotus,vaan se ettei näkys noita sulkujuttuja
Kun olet pistanut ohjelman Ohjauspaneelin Lisä tai Poista sovelluksella niin sen jälkeen voit poistaa myös sieltä Resurssien hallinnasta niiden poistetujen ohjelmien kansioit sekä Käynnistä>Kaikki ohjelmat listalta ne poistamiesi ohjelmien nimet, klikkaa nimeä oikealla korvalla ja Poista.
Ne suluissa olevat nimet voit poistaa klikkaamalla sitä nimeä oikealla korvalla ja sitten klikkaat vasemmalla Poista, se nimi vain on tullut sinne pelit listaan kahteen kertaan.
Toisen kahteen kertaan olevan nimen poistaminen ei poista ohjelmaasi vaan poistaa sen toisen täysin tarpeettoman nimen.