Olen siis järjestämässä kaverieni kanssa yhdessä halloween- bileitä. Teemme kaikki ruoat yhdessä ja ohjelmankin yhdessä. Olemme kaikki 12- vuotiaita. Ruokien ja leikkien kanssa on ongelmia! Nakkisormet, omarsormet, kärpässienet, kärpäset, jääkäsi ja jääpälakarkit olemme jo keksineet, mutta tarvitsemme lisää ideoita!!! Leikkejä ei ole vielä ollenkaan!!!!
Kiitos kaikista vinkeistä :)
HALLOWEEN BILEET, APUA!
3
293
Vastaukset
- mellukkainen
tehkää pimee käytävä josta pitää uskaltaa mennä läpi siel voi olla jotaa märkää tai voi pudota harsoo päähän..... tai sitte meet googlee ja kirjotat halloween-leikit klikka se eka otsikko....... kävin ite kattoo oli oikee hyvii halloween leikkejä kantsii käydä kattoo!!!!!!!!!!!!!!!!
ruokiin voitte tehä muffineja jos on valkonen kuorrutus ja sitte punasella kuorutteella "silmäviivoja" ja sitte joku "silmäiiriksen" näkonen karkki keskelle ja voitte tehä hirviö minipitsoja tai hirviöhamppareita.
Voitte myös tehä kitakulhoja kun puhallatte ilma pallon ja teette vehnäjauholiisteristä ja sanomalehistä kitakulhon täs ohjeet: laittakaa sanomalehteä puoleen väliin ilmapalloa ja anatte kuivuu sit puhkasette pallon ku se on KUIVA ja teette saman kaksi kertaa eli teette toisen ilmapallon sit voitte maalata sen ja leikata terävät hampaat ja liimata pahvisilmät sille ja sit sinne voi laittaa esim sipsii tai popparii ja tarjota örkin kidasta naposteltavaa HUOM: muistakaa laittaa talouspaperii ettei naposteltavat maistu maalille,liisterille tai sanomalehdeltä!!!!!
toivottavast sait jotaa apuu näist!!!!!! - SishiOdoshi
Tuolla keskusteluissa on osio : HALLOWEEN LINKIT, katso niistä itse olen tehnyt ja hyviä vinkkejä on :) P.S siinä muita linkkejä on koristeluun ja ohjemlaan liittyviä vinkkejä.
- Eilukka1969
Meidän juhlissa tarjotaan myös marenkimörköjä sekä pannacotta aivoja. Tosi helppoja tehdä! Taikataikinasta on taiteiltu sormi servettirenkaat (tekokynsillä) ja koristeeksi mörköjä.
leikkeinä pullonpyöritystä, Halloween visa, aasinhäntä peli luurangon osilla ja tarkkusheittoa pikku möröillä (paperimassa pallo nenäliinan sisällä) mörkökeilailua (wc- ja talouspaperirullien hylsyistä keilat=möröt ja lasten pallo )
ja tietysti parhaiten pukeutuneen kisa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2063858Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii622446Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912306- 472223
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321531Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5151295Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931271- 561247
- 711175
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1251136