Näitä herjoja on vieläkin

Vaarallinen mies

Olen ihan omaa syytäni joutunut erään everstiluutnantin "henkisesti pahoinpitelemäksi" tässä ihan vuoden aikana.
Jotta pääsisi kostamaan luultavasti ihan omassa lapsuudessaan tapahtuneita asioita, joihin minulla ei ole osaa eikä arpaa, joudun tähän hyökkäuksen kohteeksi, koska tiedän hänen taustaansa. Hän hyväksikäytää erästä tuntemaani henkilöä, johon kuuluu mukaanpinet lapset, olen täysin ilmaissut että en hyväksy hänen toimintaansa.

Nyt hänen kärsijinään on todellakin siviilipuolen ihmiset ja olleet jo monet aikaisemmin, hän jättää taakseen valtavaa tuskaa.
Tämä mikä hänen lapsuusperheessään on taphtunut, ei koske ketään näitä ihmisiä, hän on kaiketi vain katkera kaikille ja uskon hänen äitinsä olevan tämän katkeruuden kasvattaja lapsilleen, sillä heistä jokainen yrittää aina kostaa aivan eri sukukauden ihmisille.
Joten kovin vähän sitä kantahenkilökunnan luutnantteja, everstiluuttnattaja everstejä ym. jopa kenraalitason miheiäkään tarkistetaan, mikä on heidän mielentilansa ja tpansa toimia muiden ihmisten kanssa.
Tässä hän nyt rikkoo lasten elämän, aivopesee heitä, kohtelee kuin he olisivat sotilaita, joten näen hyvin vaarallisen henkilän olevan työssä, sillä hoidossa hänen pitäisi olla.
Niin vaarallisia juttuja hän on jo saanut aikaan, että toivon siellä jokaisen joutuvan jonkinlaiseen testiin ajatuksistaan ja teoistaan, niin siellä Puolustusvoimissa kuin siviilielämässä. Hän on todella vaarallinen persoona.

0

231

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Janne Ahonen E R O A A

        Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
        Kotimaiset julkkisjuorut
        106
        1718
      2. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

        Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
        Maailman menoa
        127
        1462
      3. En kai koskaan saa sinua

        Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
        Ikävä
        93
        1326
      4. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

        Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
        Ikävä
        62
        1163
      5. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

        Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
        Tv-sarjat
        10
        1058
      6. Saran ökytyyli käänsi katseita.

        On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        111
        1019
      7. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

        Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
        Maailman menoa
        216
        838
      8. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

        Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
        Ikävä
        57
        773
      9. Ootko huomannut miten

        pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
        Ikävä
        122
        763
      10. Miksi ihmeessä?

        Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
        Ateismi
        20
        718
      Aihe