näetkö sinä pettääkö miesystäväni, kaikki merkit viittaa siihen. Kiistää kyllä pettäneensä. Mutta en usko häntä. Entä työasiat, sillä paljon pahaa selän takana sekä esimieheltä painostusta. Miten työasiat tästä eteenpäin? olen nyt sairauslomalla. kiitos lämpimästi jo etukäteen jos viitsit vastata.
meedio mirelle
niin pettynyt
255
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hyvää keskipäivää nimmarille: Niin pettynyt !
Vastaan jokaiselle jos vain löydän kysymykset, sillä sekään ei ole aina niin selkeää, voivat kadota, unohtua tai muutoin jäädä välistä epähuomiossa tms.
Kysyit miesystäväsi, onko luottamuksesi arvoinen, sanoisin, että tilanne ei ole aivan noin selkeä, ettäkö voisin vastata joko kyllä tai ei.
Enkä nyt tarkoita sitä että olisi pettänyt vaan lähinnä sitä että "heittelee" valkoisia valheita "hölmöyttään" kun muutoinkin voisi tilanteet selvittää ja kasata.
Hänellä näyttäisi olla paha tapa "ajautua" ja olla vedettävissä hätiin ja apuun ym. seuroihin missä saattaa toki olla monenkinlaista olalletaputtajaa tms.
Työasioissa "remppaa" todellakin ja siinä on myös toki hänelläkin oma lusikkansa sopassa ja lisäksi "orjapiiskuri" pomottamassa kiirehtimään päänä ja häntänä työmaille joten mieheltä on vitsit vähissä ja pinna kireällä tällähetkellä todellakin.
Tuntuu naukkailevan lohdutukseksi enemmän ja vähemmän, yksikseenkin ja sehän vain lisää sinun epäilyksiäsi nähtävästi, kun toinen ei osaa puhua asioistaan selkeästi jne.
Viihdytte silti vielä yhdessä, huomaan ja välillä menee hyvinkin yht.ymmärryksessä ja välillä taas ei, sellaistahan se elämä on useimmiten.
Sinun oma tilanteesi näkyy paranevan ja pääset takaisin työelämään kun olet siihen valmis ja tunnut olevan henkisesti kohta valmis ottamaan uuden asenteen missä et annakaan enää työasioiden kaatua niskaasi vaan vaadit selkeyttä jne.
Näkisin että kun palaat takaisin työpaikallesi on siellä tapahtunut jos jonkinlaista henkistä ilmatilan muutosta parempaan suuntaan.
Nähtävästi et ole ainoa joka on lannistunut siinä painostavassa ilmapiirissä mikä siellä leijailee.
Koetahan tsempata ja luottaa omiin jaksamisiisi työpaikkalla jatkossa.
kiitos vastauksestasi. Mies todellakin naukkailee ja paljon. ei kerro totuuttaan reissuistaan. tavallaan haluaisin unohtaa hänet. toisaalta vihaan toisaalta rakastan. Suhde hänen kanssaan on vaan niin raskasta.
Töihin meno on nyt suuri kynnyskysymys. Pomo syyttelee ja jankuttaa asioista ja tulee itsellekkin syyllinen olo. olen miettinyt uutta työpaikkaakin, mutta en ole vielä tehnyt ratkaisua