vaihde ei pysy päällä

ois kawasaki kx ja kakkosvaihde ei taho pysyä päällä.missähän vois olla vika???
41187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

...että vaihdelaatikossa!!

Äänestä
  • ...tai sitten se vika on siinä ohjaustangon ja satulan välissä.

    Äänestä

Veikkaan että vaihteen siirrin on kulunut vaihtokuntoon. Eli sellainen haarukan mallinen kapistus jota vaihteen siirrin rumpu liikuttaa. samalla kannattaa uusia 2 vaihteen molemmat rattaat, koska kontaktikohdat ovat varmaankin pöyristyneet/kuluneet.

Äänestä

kannattiko ostaa Kawa..? noihin ongelmiin saat tottua jos meinaat pyörän säilyttää....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bubi kirjoitti:

ois kawasaki kx ja kakkosvaihde ei taho pysyä päällä.missähän vois olla vika???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu