voitokkasti. Kotivoitto 3-1 kovasta Sammosta oli todella hyvä avaus tälle kaudelle.
Penkkiurheilijaa hellitään nyt Loimaalla, kun voimme seurata kahta palloilulajia kansalllisella ykköstasolla!
Penkkiurheilijaa hellitään nyt Loimaalla, kun voimme seurata kahta palloilulajia kansalllisella ykköstasolla!
Vastaukset 10
Vanhimmat
Iloitaan vilpittömästi hyvistä peleistä eikä anneta ilkeyden, panettelun ja muun sellaisen häiritä.
Huriikaani voittoon. Vierraksi saapuu Etta Oulusta ja kotiyleisön kannustus on tarpeen. Kannustetaan Hurrikaani voittoon.
Ihan hvyin meni, kun 3-1 kotivoitto tuli. Ettalla oli oma peli vielä vaiheessa. Vastaanotot eivät toimineet ja muitakin ongelmia oli, mutta se ei suinkaan vähennä Hurrikaanin voiton arvoa.
Jytkyn sytkyn. Hurrikaanin VaLePa kotipelin tulos oli miellyttävä yllätys.
Voitto Rovaniemellä suoraan kolmessä erässä on jo melkoinen juttu.
Suora 3-0 vieraissa Oulussa jatkoi Hurrikaanin huikeaa peliä.
suupala taitaa Tiikeriä Loimaalla
Saimaa taipui 3 - 0 yllättävän helposti. Hurrikaani hyökkäsi yli 70% varmuudella ja Saimaa vain 40% Ville Kakon peluutus tunui olevan monipuolisempi kun Saimaan.
Ja Hirrikaani jatkaa sarjan johdossa! Yleisöä oli 642 eli mukaan mahtuu vielä.
Muuramen Lenopallo taipui suoraan 3 - 0 . Tosin ensimmäisen erän alku mentiin Muuramen johdolla, mutta sitten Hurrkaani sai pelin kulkemaan. Ismo Moilasen syöttövuoro äsiineen oli upeaa katsottavaa.
Joka ei tänään ehtinyt niin huomenna olisi uusi peli :)
Loppupelit alkavat häämöttää. Nyt tarvitaan loimaalaisen yleisön tukea näissä peleissä.