Mistä päin HElsinkiä kannattaisi katsoa asuntoa? Haluaisin asua hyvin ja hyvien palveluiden äärellä. Hyvät ja huonot alueet kiitos. Mikä vika on uusissa kun ovat usein vanhoja taloja halvempia?
Uudet alueet ja talot?
Lellu.
557
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Lellulla eli Kallion Hilda-Ranella on taas lääkkeet ottamatta, näitä samoja kummallisia höpötyksiä vuodesta toiseen. Aina on ostamassa asuntoa ja kyselee, vastatakseen itselleen.
Kohta saamme Rane-hildan(lellu) vastauksen!
Uudet asunnot ovat aina kalliimpia kuin vanhat, näin on joka alueella.
Siis mitä? Kenelläköhän tässä on lääkkeet ottamatta?
Tänään on Ranen nimpparit, siitäkö tuo Rane tuli mieleesi?
Rane-hildalla tällä kertaa lelluna on taas paha olla Helsingin huonoimmalla alueella, jossa asuu jähmeässä kuratalossa. Purkaa ahdistustaan paremmilla alueilla ja uusissa taloissa asuviin.
Rane-hildan asuinalueelle eikä vanhoihin taloihin kannata muuttaa asumaan, koska rane-hildan tavoin niin menettää mielenterveytensä ja alkaa höpöttää samoja asioita tuhat kertaa.
Vältä uusia alueita, niissä asuu vain maalta muuttaneita heinähattuja, palvelut ovat tekemättä, pitkä työmatka joka paikkaan, talot huonoja, huh huh, ei äänieristystä, aurinkolahti hyvä esimerkki tästä.