Seksiaddiktin tarina

Kiikukka

Oli pakko kirjoittaa tähän nettiriippuvuus keskustelupalstalle, kun seksiaddiktipalstaa ei ole. Erittäin hyvä uusi blogi on Narsismin riivaama, jossa oli myös hyvä ja aito kirjoitus seksiaddiktista.
Suosittelen, käykää lukemassa.
Osoite:narsisminriivaama.blogspot.com

2

388

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinde vm-82

      En tiedä... Steen 1 on sellainen kappale, kuin Pikku Pirihuora. Sekin kertoo narsismista. " Ja kun kuolet sua ei tuu kukaan kaipaamaan." Tosi surullista! Ei ole mitään merkitystä kellään muulla, kuin omalla itsellä. Se on riita ja taivaan tosi todellisuus. Neliöjuuri eli narsismi voi painostaa ja ahdistella monin eri tavoin.
      Ymmärräthän, että muilla ihmisillä on sääntöjä sinua ja käyttäytymistäsi kohtaan, koska he välittävät sinusta? Entä jos joku läheinen on niin epäkypsä, tai vammainen, vaikka MT-halvaantunut, ettei ymmärrä niitä nyt, ikinä tai koskaan? Välittäminen voi olla joskus keinotekoista ja sitten alkaa kaipailemaan itseään näin, että puhuu koko suvun tai lähimmäisten asiat netissä julkisesti. Vähänkö noloa ja hävettävää. He voivat suuttua ikiajoiksi. Alkaa kaipailemaan itseään niin, että ei yksikertaisesti kelpaa mikään vaihtoehto, muu tai toinen ympäristöstä osoitettu vaihtoehto eli Krishnamurtin olemassaolo ympäristöineen.
      Mä en halua, että mun veli, joka on sijaisperheessä tai sisaret ja pikkuveli, jotka asuvat meidän kodissamme, hylkäävät tai jättävät mua ikinä. Mulla on vähän kesken tämä ikä,näkö, koko ja sisin. Ei se tarkoita, että olisin narsistinen seksiaddikti, mua vain ei saa painostaa tai alistella, yhtään, kun mua on vain yksi.
      - Siihen suututaan....
      Suuttuminenkin voi siis olla empatiaa. Eikä kukaan voi murtaa tätä mun empatiarengasta ikä, näkö, koko ja sisin. Ei sellainen ole mahdollista. Siksi seksiaddiktio on vain sana, siis malli, jota ei ole olemassa ja johon keskitytään muodoilla ja väreillä, ihan joka päivä. Käykö tämä? Joo, jonkun pitää tulla auttamaan, jos mulla on maailma tai maapallo huonosti. Voin mä itsekkin auttaa itseäni, sen täytyy järjestyä ympäristöstä.
      - Mä en ymmärrä näitä, mulla on mennyt vähän huonosti, mä haluan vain tätä seksiaddiktia leikkiä. Näin puhuu narsisti, jolla ei ole tietoa mistään elämän kovuudesta tai juhlasta, niiden vaihteluista eli tunteista. Meneeköhän mulla överiksi yli-ihmisen kanssa, yli-ihmisen luomisen? "Tarotit-malliltaan eivät sovi minkään addiktion hoidoksi, vaan on keksittävä joku ihan muu pakokeino." Todellinen tasapaino itsen ja maailman kanssa. Mulle löydettiin tällainen, anna mun pitää se!

      • Sinde vm-82

        Toinen narsisti-kaksonen, omistaa toisen kaksosen:
        Mulla on sellaisia pelkotiloja ollut, ennen silmien avaamista, että mä teen niin, väärin vahingossa ja painostelen ja alisten, tehden itseni ahdistavaksi. Kysymys onkin vain itsen auttamisesta. Ihan yksin ei tarvitse olla.
        -Hyppäsin kääntöpiireiltä
        Seksiaddiktio
        Empatiarengas
        ja mietin voisivatko nämä olla sama asia. Näin ei saa tehdä! Näitä ei saa tutkia!
        KUKA KYSYY?
        Sanalla hypnoosi aukeaa
        Sanalla suggestio sulkeutuu
        ja sitten on vielä infrastruktuuti

        Tule tänne, niin mä autan sua....
        Ihan koko elämän on samanlaista ja näin jatkuvaa.
        Miksi jotkut ovat unohtaneet sen?
        Huolestuin vauvana valtavasti tappamisestani.
        Oli mulla vauvana neliöjuuri sillä tavalla kääntöpiirien omaisesti.
        - Mun täytyy heti saada tietää sen nimi (kts. hätäkaste)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      22
      5081
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      3953
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1310
    4. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      101
      1302
    5. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1220
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1094
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      903
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      855
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      783
    10. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      37
      769
    Aihe