Seksiaddiktin tarina

Kiikukka

Oli pakko kirjoittaa tähän nettiriippuvuus keskustelupalstalle, kun seksiaddiktipalstaa ei ole. Erittäin hyvä uusi blogi on Narsismin riivaama, jossa oli myös hyvä ja aito kirjoitus seksiaddiktista.
Suosittelen, käykää lukemassa.
Osoite:narsisminriivaama.blogspot.com

2

427

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sinde vm-82

      En tiedä... Steen 1 on sellainen kappale, kuin Pikku Pirihuora. Sekin kertoo narsismista. " Ja kun kuolet sua ei tuu kukaan kaipaamaan." Tosi surullista! Ei ole mitään merkitystä kellään muulla, kuin omalla itsellä. Se on riita ja taivaan tosi todellisuus. Neliöjuuri eli narsismi voi painostaa ja ahdistella monin eri tavoin.
      Ymmärräthän, että muilla ihmisillä on sääntöjä sinua ja käyttäytymistäsi kohtaan, koska he välittävät sinusta? Entä jos joku läheinen on niin epäkypsä, tai vammainen, vaikka MT-halvaantunut, ettei ymmärrä niitä nyt, ikinä tai koskaan? Välittäminen voi olla joskus keinotekoista ja sitten alkaa kaipailemaan itseään näin, että puhuu koko suvun tai lähimmäisten asiat netissä julkisesti. Vähänkö noloa ja hävettävää. He voivat suuttua ikiajoiksi. Alkaa kaipailemaan itseään niin, että ei yksikertaisesti kelpaa mikään vaihtoehto, muu tai toinen ympäristöstä osoitettu vaihtoehto eli Krishnamurtin olemassaolo ympäristöineen.
      Mä en halua, että mun veli, joka on sijaisperheessä tai sisaret ja pikkuveli, jotka asuvat meidän kodissamme, hylkäävät tai jättävät mua ikinä. Mulla on vähän kesken tämä ikä,näkö, koko ja sisin. Ei se tarkoita, että olisin narsistinen seksiaddikti, mua vain ei saa painostaa tai alistella, yhtään, kun mua on vain yksi.
      - Siihen suututaan....
      Suuttuminenkin voi siis olla empatiaa. Eikä kukaan voi murtaa tätä mun empatiarengasta ikä, näkö, koko ja sisin. Ei sellainen ole mahdollista. Siksi seksiaddiktio on vain sana, siis malli, jota ei ole olemassa ja johon keskitytään muodoilla ja väreillä, ihan joka päivä. Käykö tämä? Joo, jonkun pitää tulla auttamaan, jos mulla on maailma tai maapallo huonosti. Voin mä itsekkin auttaa itseäni, sen täytyy järjestyä ympäristöstä.
      - Mä en ymmärrä näitä, mulla on mennyt vähän huonosti, mä haluan vain tätä seksiaddiktia leikkiä. Näin puhuu narsisti, jolla ei ole tietoa mistään elämän kovuudesta tai juhlasta, niiden vaihteluista eli tunteista. Meneeköhän mulla överiksi yli-ihmisen kanssa, yli-ihmisen luomisen? "Tarotit-malliltaan eivät sovi minkään addiktion hoidoksi, vaan on keksittävä joku ihan muu pakokeino." Todellinen tasapaino itsen ja maailman kanssa. Mulle löydettiin tällainen, anna mun pitää se!

      • Sinde vm-82

        Toinen narsisti-kaksonen, omistaa toisen kaksosen:
        Mulla on sellaisia pelkotiloja ollut, ennen silmien avaamista, että mä teen niin, väärin vahingossa ja painostelen ja alisten, tehden itseni ahdistavaksi. Kysymys onkin vain itsen auttamisesta. Ihan yksin ei tarvitse olla.
        -Hyppäsin kääntöpiireiltä
        Seksiaddiktio
        Empatiarengas
        ja mietin voisivatko nämä olla sama asia. Näin ei saa tehdä! Näitä ei saa tutkia!
        KUKA KYSYY?
        Sanalla hypnoosi aukeaa
        Sanalla suggestio sulkeutuu
        ja sitten on vielä infrastruktuuti

        Tule tänne, niin mä autan sua....
        Ihan koko elämän on samanlaista ja näin jatkuvaa.
        Miksi jotkut ovat unohtaneet sen?
        Huolestuin vauvana valtavasti tappamisestani.
        Oli mulla vauvana neliöjuuri sillä tavalla kääntöpiirien omaisesti.
        - Mun täytyy heti saada tietää sen nimi (kts. hätäkaste)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      102
      8147
    2. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      90
      7421
    3. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      87
      5587
    4. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      78
      5572
    5. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      114
      4775
    6. Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"

      Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo
      Maailman menoa
      123
      2548
    7. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      57
      2439
    8. Ei välimatka meitä erottanut

      Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e
      Ikävä
      7
      1401
    9. Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!

      Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol
      Maajussille morsian
      7
      1394
    10. Kohta taas mesikämmeneen

      Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa
      Ähtäri
      46
      1240
    Aihe