Hei,olen jo pitkään miettinyt h2o x5 tilaamista.Onko se tosissaan niin hyvä kuin väitetään???
Ja laitoin sen jo kerran ostos kärryyn twins:sin sivuilla,mutta aloin miettimään uudelleen=)
Ja entäs se lisäosa Super Clean Kit,onko se niin hyvä että kannattaa maksaa??
Kiitos jos autatte!
H2O MOP X5,onko hyvä??
21
4935
Vastaukset
- Pirjo11111
No kyllähän se on hyvä!
Olen ihastunut!Harmi että sohvan alle ei mahdu....
Minullakaan ei ollut Super clean kit:tiä,mutta huomasin että tarvitsen sen!Ja hyvä on,kyllä kannattaa maksaa!- hajosiko?
Minun laite lakkasi toimimasta kahden käyttökerran jälkeen...ja nyt selvityksessä meneekö laite takuuseen koska se ostettu kuitenkin jo yli vuosi sitten...takuuaikaa ei mainita kuitissa.
Mutta pidin laitteesta sillä näin koiraperheessä sillä oli upea desinfioida sohva ja karvalankamatot, niistä tuli todella raikkaan tuoksuisia.
Yhden ikkunan laitteella hajotin ei kestänyt kuumaa höyryä joten ikkunan pesuun laitetta en suosittele. Muutoinkin jätti rantuja Laite on lisäksi raskas ikkunan pesuun, mutta edellä mainittuihin desinfiointitehtäviin aivan oivallinen.
- tilannut
Netanttilasta sen saa halvemmalla! :)
- htyyertjufhkffhkkb
Sain koko laitteen ja ton klean setin yhteishintaa 79.90€ yhestä kaupasta...hyvä on.
- Amper
htyyertjufhkffhkkb kirjoitti:
Sain koko laitteen ja ton klean setin yhteishintaa 79.90€ yhestä kaupasta...hyvä on.
Jos saan kysyä niin mistä kaupasta???
- Merivaan
Amper kirjoitti:
Jos saan kysyä niin mistä kaupasta???
http://www.karcher.fi/fi/Tuotteet/Kotikaeyttoeoen/Hoeyrypuhdistimet/15122900.htm
Osta tuo kunnon puhdistin, löydät siihen lisäsuulakkeita ja puhdistusliinoja vielä vuosienkin päästä, - meeeee1
htyyertjufhkffhkkb kirjoitti:
Sain koko laitteen ja ton klean setin yhteishintaa 79.90€ yhestä kaupasta...hyvä on.
Kummallista tiedon pihtaamista, jokainen voi osatessaan googlata ja tietää mistä kaupasta on kyse ;)
- Ononon
Ihan huippuhyvä, kuten muutkin tv-shopin tuotteet.
NOOOTTT!!! - didii
Te joilla on kyseinen moppi: oletteko saaneet vaatteet myös silitettyä sillä vai onko tarkoitus vain höyryttämällä raikastaa ne? Ite en saanu ryppyjä pois, mut raikas tulos tuli, verrattuna siihen kun joku vaate on useamman kuukauden käyttämättömänä kaapissa ja haisee tunkkaiselle. Eron huomasi. Myös ikkunoiden ja peilien pesu oli todella vaivatonta.
- mopopmop
Itse en onnistunut ikkunan / peilien pesussa ollenkaan! jäi pölyjä ja kaiken maailman tahroja,.. missähän sitten vika? vessankin pesen mielummin aineilla, oli tosi hidasta höyrytellä.. mutt lisä vinkkejä tuon käyttöön kaivataan :)
- h2o mop x5 :D
kauheeta sontaa kyseinen moppi pettymys oli ei saanu saippua jäämiä pois eikä paljon muutakaan lähtee takaisin ja käytän normaaleja puhdistus menetelmiä.
toisekseen on hirveen hankala laite kun sen pitäis olla tietyssä asennossa. - pettynyt.
Toimii lähes kaikilla pinnoilla sen aikaa kuin toimii. Itsellä hajosi jo kolmannen käyttökerran jälkeen. Laitteessa on ihan mopo varsi, notkuu siivotessa.Siinäpä oiva apu siivoukseen:)
- x5
PASKA!!!!!!!!
- ri...ma
tv-shopin tuotteet ovat kaikki enemmän sekundaa kuin mitään laatutuotteita.
- Tosi pettynyt
En käyttänyt kuin 2 kertaa ja ei enään toimi, jotain on (kortilta?) palanut.
- ÅLKÄÄ OSTAKO!
juu, käry kävi kolmannen käyttökerran jälkeen.
- vaarallinen.
Voin kertoa ettei sillä tee yhtikäs mitään. Kolmannen käyttökerran jälkeen ei höyrystänyt enää, laite vaan kuumeni.
Tollasia vehkeitä ei sais myydä kenellekkään!!! - apupoika1
Otin juuri tämän ihme H2O:n käyttöön. Kärpäsen kakat eivät lähteneet ikkunasta. Vesi valui ja ikkuna jäi ihan märäksi. Liinalla piti pyyhkiä niin ikkuna kuin ikkunalautakin. Onkohan käyttäjässä vika?
- huono moppi
Meillä on tuo moppi eikä todellakaan pyyhi hyvin se pyyhkiii vain lattiat ja lattian kuivumiseen menee yli 10 minuuttia eikä myöskään siivoa uunia moppi ei myöskään siivoa mattoa jättää matot vain kosteaksi ja ne ei kuivu pitkään johtokaan ei ole hyvin pitkä se ei myöskään silitä vaatteeita laite ei todellakaan pyyhi miten TV:ssä sanotaan
tuote on huono ja huijausta EI KANNATA OSTAA - harmittaa
Lopetti toimimasta noin 8 käytön jälkeen. Tykkäsin pesimestä, mutta tunnen tulleeni huijatuksi.
Vaimo tykkäsi ja kyllähän se höyry jonkin verraan saa likaakin pois. Mutta pitäisi sitten varmaan olla supersileät laatat että toimisi hyvin. Varsi on muovinen natiseva lelu.
Kaiken kukkuraksi hajosi heti takuun jälkeen (etikkahuollot jne tehty). Uusi moottoriosa maksaa melkein saman verran kuin uusi tuote. En suosittele, 100e heittämistä kankkulan kaivoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht1783442Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3742186Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii552137- 422018
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321481Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931251- 541203
Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul4131129Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1171029- 52936