BEN KUVITTELEE ISOJA ITSESTÄÄN

Ben on talon hoopoin mies. Kun kuuli Amandan sukunimen, niin takertui vielä enemmän Amandaan ja julisti Amandalle rakkauttaan. Niinhän tämä namusetäkin puhutteli Amandaa rakkaakseen ja suunnitteli pesässä sanovansa Amandalle asian jolloin Amanda jättää Benin, niin sitten hän saa Amandan vaimokseen. Kaikkea sitä tässä maailmassa kuulee ja näkee. Jokatapauksessa Näyttelijä ,epärehellinen Ben joutaa talosta ulos.
7404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tiedoksesi: nämä kaksi tunsivat toisensa entuudestaan. Sukunimi ei siis tullut missään nimessä yllätyksenä.

Äänestä

´´Niinhän tämä namusetäkin ´´

jos tarkoitat Stefania niin ihan vaan tiedoksi että Stefan EI OLE mikään namusetä vaan aivan mahtava tyyppi joka saisi mun puolesta voittaa koko paskan!

Äänestä

Toivottavasti toi pelle ben tippuu seuraavaks, siis oksettavin äijä ikinä, miten joku voi olla noin itserakas!

Äänestä
  • Siis hei.... Mua ärsyttää Benin puhetapa.... Hei, siis, jätkä tekee jokaisesta, siis tikustaan... asiaa....

    Kuunnelkaapa sen puhumista ja puhetyyliä ja maneereja. Jokainen hänen sanomansa lause on äijälle niin jumalattoman tärkeä että sitä pitää erikseen mainostaa sanalla hei, ja lauseen tai tiettyjen sanojen jälkeen pitää pitkä tauko.

    Noin huomattava lauseen eri osien painotus kertoo siitä, yhdessä sen hein (hei kuunnelkaa, mulla on asiaa) kanssa, että äijää ei ole kukaan muu kuunnellut koskaan koska on joutunut opettelemaan tuollaisen, hei. olen maailman tärkein lausuja, maneerin mikä aiheuttaa yhä enenevissä määrin sen ettei häntä kukaan edes kuuntele kun kaikki takertuvat kuuntelemaan sitä.., hei... typerää.... siis puhetapaa.

    Sen lisäksi katsokaa Amandan maneereja Benin lähellä. Amandan sanaton viestintä kertoo siitä että hän on Benin kanssa talossa vain siksi ettei hänellä ole muitakaan siellä. Mikään Amandan maneereista ei osoita sitä että hän haluaisi Beniä tai että hänellä olisi mitään lämpimiä tunteita. Verratkaa niitä sanattoman viestinnän maneereja esimerkiksi Annikan maneereihin Mikaelin lähellä tai muiden asukkaiden maneereihin kun ovat toistensa lähellä. Amandan jalkaterät osoittavat Benin kohdalla aina Benistä sivulle, samoin kasvot on erittäin usein ilmeettömänä katsomassa sivulle. Jos hänellä olisi jonkinlaisia lämpimiä tunteita Beniä kohtaan hänen pitäisi katsoa Beniin ja osoittaa ilmeillään kiinnostusta ja ihailua. Amandalla on täysin samanlaiset maneerit myös Stefania kohtaan, joka ei ymmärrä sitä ettei Amandaa kiinnosta pätkääkään.

    Amandasta tulee erittäin kalsea kuva katsojillekin, mutta se on selvä, koska hän osoittaa koko ajan kylmää käytöstä kaikkia kohtaan ja sietää Benin ja Stefanin läheisyyttä vain siksi että hänellä on kaksi manipuloitava lähellä puolustamassa hänen sijoitustaan nimeämisissä.

    Ben ei ole osoittanut myöskään mitään miehisyyden merkkejä. Kukaan talon rohkeista naisista ei yrittänyt häntä ja Amandakin vain sen vuoksi että hän tunsi Benin jo aikaisemmin. Ben on olemukseltaan täysi nobody joka tuli esiin "naisten miehenä" vain silloin kun BB juontaja kysyi että montako naista hän aikoo talossa kaataa. Tulos on jäänyt täysin pyöreäksi nollaksi Salarin ja Mikaelin kokeillessa useampaa. Jopa Sebastianilla on ollut vientiä, vaikka hän on niitä kohteliaasti väistellyt.

    Ellei Amanda olisi tullut taloon, olisi Benin naisseikkailut jääneet siihen kun pari naista pussaa häntä kateuden vuoksi paljussa jonka jälkeen hän menee yksin nukkumaan Salarin ja/tai Mikaelin viedessä nekin naiset. Ben ei osaa muuta tehdä kuin mennä suihkuun kun naiset ovat suihkussa ja sen jälkeen seisoa muna löysänä naisia kohden ja leikkiä tärkeää!

    Äänestä

Benillä on kompleksi pienestä munastaan. Aina suihkussa se yrittää vatkata sitä, että sais edes vähän seissoon, niin näyttäis joltain.

Äänestä

JEP.

Äänestä

Ama ei välittänyt vittujakaan, ei stefanista eikä benistä, mutta Ben on niin kokematon ja saanut pelkän ulkonäkönsä vuoksi vähän säälipillua ettei sitä edes ymmärtänyt ja nyt itkee tuolla Stefanin olkaa vasten!

Tuoko on muka naisten mies, tai jokin pleijeri niinkuin hän on itseään mainostanut?

Pleijeri ei vonkaa, mutta Ben yritti koko ajan vongata.

Benin käytöksestä näkee suoraan ettei hän ole mikään naistenmies, eikä tule olemaankaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hoopo ulos kirjoitti:

Ben on talon hoopoin mies. Kun kuuli Amandan sukunimen, niin takertui vielä enemmän Amandaan ja julisti Amandalle rakkauttaan. Niinhän tämä namusetäkin puhutteli Amandaa rakkaakseen ja suunnitteli pesässä sanovansa Amandalle asian jolloin Amanda jättää Benin, niin sitten hän saa Amandan vaimokseen. Kaikkea sitä tässä maailmassa kuulee ja näkee. Jokatapauksessa Näyttelijä ,epärehellinen Ben joutaa talosta ulos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu