Seksi ei saa olla vakavaa ja mielestäni sängyssä saa nauraa. Olemme olleet vaimon kanssa yhdessä melkein 20 vuotta ja seksiä yhdessä olemme harrastelleet tuon saman ajan.
Nykyään seksi on todella urautunutta, arkiseksiä. Asia hoidetaan lasten mentyä nukkumaan lähes aina takaapäin tyylillä kukin huolehtii omista orgasmeistaan. Olemme molemmat todenneet tämän urautumisen ja olemme myös molemmat myöntäneet kummatkin olevamme syyllisiä asiaan.
Vaimo saa ensin orgasmin. Sitten minä. Nykyään orgasmin saadessani vaimo alkaa nauramaan. En päästele mitään huvittavia ääniä yms. Vaimo vaan sanoo, että se tuntuu sellaiselta että alkaa naurattamaan. Tätä on tapahtunut oikeastaan tämän vuoden ajan.
Tuleeko muilla naisilla vastaavaa tunnetta ja naurun käkätystä samalla hetkellä? Miten miehenne suhtautuu asiaan?
Itselläni tunnelma on jotenkin kahtiajakoinen. Toisaalta haluan uskoa vaimoani, mutta toisaalta olkapäälläni istuu pikkupiru joka supattaa vaimon nauravan minulle. Mikähän siinä on että juuri orgasmini hetkellä hänen pitää alkaa nauramaan? Siis minun mielestäni hän saisi mielummin nauraa ihan millä muulla hetkellä tahansa.
Kyllä se omaa orgasmia latistaa, kun alkaa naurunhekotus juuri sillä hetkellä kuulumaan. Nyttemmin orgasmin saaminen on jo hankalampaa kun odottaa sitä naurua. Jos pyydän vaimoa olemaan nauramatta niin hän sanoo minun tukahduttavan hänen seksuaalisia tuntemuksiaan.
Nykyään seksi on todella urautunutta, arkiseksiä. Asia hoidetaan lasten mentyä nukkumaan lähes aina takaapäin tyylillä kukin huolehtii omista orgasmeistaan. Olemme molemmat todenneet tämän urautumisen ja olemme myös molemmat myöntäneet kummatkin olevamme syyllisiä asiaan.
Vaimo saa ensin orgasmin. Sitten minä. Nykyään orgasmin saadessani vaimo alkaa nauramaan. En päästele mitään huvittavia ääniä yms. Vaimo vaan sanoo, että se tuntuu sellaiselta että alkaa naurattamaan. Tätä on tapahtunut oikeastaan tämän vuoden ajan.
Tuleeko muilla naisilla vastaavaa tunnetta ja naurun käkätystä samalla hetkellä? Miten miehenne suhtautuu asiaan?
Itselläni tunnelma on jotenkin kahtiajakoinen. Toisaalta haluan uskoa vaimoani, mutta toisaalta olkapäälläni istuu pikkupiru joka supattaa vaimon nauravan minulle. Mikähän siinä on että juuri orgasmini hetkellä hänen pitää alkaa nauramaan? Siis minun mielestäni hän saisi mielummin nauraa ihan millä muulla hetkellä tahansa.
Kyllä se omaa orgasmia latistaa, kun alkaa naurunhekotus juuri sillä hetkellä kuulumaan. Nyttemmin orgasmin saaminen on jo hankalampaa kun odottaa sitä naurua. Jos pyydän vaimoa olemaan nauramatta niin hän sanoo minun tukahduttavan hänen seksuaalisia tuntemuksiaan.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ei tuo mittään minun eukko pieraisee silloin kun saan.
mua kiihottas tollanen nauru,.monissa netin porno pätkissäkin(hand job ym) naiset nauravat kun miehellä lentää tämä on äärimmäisen kiihottavaa,kiihottavinta on kun nauru tulee vaikka sitä nainen hiukan pidätteliskin ts. pokka pettää,toiset naiset nauravat jo pelkälle jäykälle kullille hmm..sekin tod kiihottavaa,.
Naisellasi on outo tapa. Olette olleet miltei 20 vuotta yhdessä ja nyt hän nauraa
orgasmisi tullessa. Oliko hän sitten 20 vuotta rajoittunut seksuaalisesti tai jotain.
Miitä naisesi oikein saavuttaa, haluaako hän alistaa sinua naurullaan...
Voi pe'se, on täällä huonosta itsetunnosta kärsiviä. Anna toisen nauraa, tee samaa itsekkin, niin tunnelma rentoutuu. Alistaa naurullaan, joooopa...
Valituksen aihe tuokin, hoh, hoi. Ole hyvilläsi että nauraa, huolestu vasta sitten kun hän itkee, vai parempiko niin?
Seuraavan kerran kun nauraa, niin vedä nyrkillä päähän ja kysy että vieläkö naurattaa :D
Sori, mutta minua alkoi naurattamaan jostain syystä ihan hirveästi tämä postaus :D En tiedä miksi.
Itse en ole kyllä koskaan nauranut orgasmissa, en miehen enkä omassa, mutta hassulta kuulostaa. Voihan se olla että naista kutittaa kun saat?
Tai sitten nauru on alitajuinen peite jollekin muulle; esim. naisesi ei itse saakaan, hän on pettynyt ja häntä naurattaa ironisesti kun mies laukeaa niin helposti. Tai sitten hän on vain iloinen, tai purkaa henkiset paineet ja stressin nauramalla. Selitys voi olla mikä vain, positiivinen tai negatiivinen ja täältä saat pelkkiä arvailuja, joten yritä saada vaimolta vastaus asiaan.
"Sori, mutta minua alkoi naurattamaan jostain syystä ihan hirveästi tämä postaus :D En tiedä miksi. "
Sama vika. Ja tollanen tilanne :D
Niin naurattaa muakin ja tämä aloittaja ei varmaan ole edes naimisissa, koskaan ollutkaan:D Mä nauran joskus itse kun saan ja sitten taas kun mies saa, ja mieheni nauraa myös joskus saadessaa,. Käkätämme yhdessä, lystiä on :D
Jos mun muijani joskus sattuu jottuu jotain saamaan, ni mä nauran ihan kippurassa. Hahahahahahahahaha :D
Mitä sitä toisen tunteita kunnioittamaan :D
Tolla aloittajalla varmaan naama vääntyy jotenkin kieroon kun tulee :D
Taidat olla oikeessa, jos naamalla on H- hetkellä pirunmoinen irvikissan ilme, niin kukapa sitä käkättämättä katselee :D :D Hei mutta kertoiko aloittaja nauraako vaimo vain kun panevat kasvokkain :D
Mulla ex tyttöystävä alkoi aina itkemään kun hän sai orgasmin. Ei osannut kertoa syytä. Tästä 10v aikaa. Tämän viimeisen 10 vuoden aikana on hän ollut sitten kolme vuotta suljetulla osastolla. Monet reagoi asioihin eri tavalla. Jotkut huutaa orgasmin saadessaan "oh my good" , "ich komme - ich komme" tai jotkut nauraa/itkee. -> kaikki nämä epäluonnollisia ilmiöitä. Etsivä löytää syyn.
Ota seuraavaksi jeesusteippiä sänkyyn ja teippaa muijasi suu niin ei ainakaan nauramaan pääse.
:) Tossahan oli että takaapäin lykkii, joten ei naaman irvistyskään varmaan voi olla se naurun aiheuttaja.
Mä oon sitä mieltä että muijas vittuilee. Lopeta sen paneminen ja hanki itsellesi jostain joku hoito. Sit kokeilet akkaas muutaman kuukauden päästä josko vielä naurattaa.
ite nauraisin vastaavassa tilanteessa, sillä tavalla miten kuvailit, luultavasti jos tuntisin tarvetta nähdä miehen jotenkin heikkona, hölmönä, kontrolloimatomana..
Ehkä olet muuten liian tiukkis ja vakava, aina hillitty tai kontrolloitu ilme ja ilmaisu muuten. sitten laukeamishetkellä kasvosi ja kehosi hetken aikaa vapautuvat ja sinun muutoin pidättelemäsi puolet pääsevät esiin.
luulisin että vaimosi toivoo sinun myöntävän ne puolet itsestäsi muulloinkin.
ehkä hän kokee ettet hallitse asioita niin hyvin kun yrität esittää, ja on hassua kun hän saa nähdä vahvistuksen tietämälensä siinä paljastavassa tilanteessa.
ehkä hän on jostain tuollaisesta katkera ja samalla surullinen kun itsekin on, niinkuin kerroit, antanut asioiden mennä niinkuin ne on menneet, ja yrittää suojata itseään ja omia samantapaisia "vikojaan" jotenkin, nauramalla sinulle.
tuskin hän tekee sitä tahallaan loukatakseen sinua.
luulen että jokainen loukkaava teko on jollain tavalla itsesuojausta.
Onnea seksielämään!
Olipa kiinnostavan analyyttis-hakeva naisen tuntemus ja visio avauksen tilanteesta. paljon mahdollista, että tuo "naisen ajatus" on melko oikeilla poluilla.
Kiintoisaa, sillä useimmiten naiset toivovat kuppaniksen "vakavaa" ( eli luotettavaa ja vastuuntuntoista ) mutta samalla rentoa ja huumorintajuista miestä, joka ei ota itseään ja elämän eri asioita "liian" vakavasti ja joka osaa nauraa myös itselleen.
Tiedä vaikka tuossa avauksen naisen reaktiossa olisi hippunen myös viatonta ja täysin harmitonta itseironiaa, mahdollisesti juuri tuon tilanteen vuoksi jossa kumpikin tavallaan hoitavat itsensä, mutta yhdessä, ollen yhdessä ja tavallaan hieman erillään ja kaikseta huolimatta se on yhteinen ja jaettu kokemus.
Mielestäni avauksessa kuvatun kaltainen sessio aina silloin tällöin voisi olla hyvinkin nautinnolista, kiihottavaa ja piristävää. Siinä olisi myös yksi tapa harrastaa yhdesä pikaseksiä eri tilanteissa ja maustaa yhteistä seksielämää.
Tai entäpä jos hänelle on tullut mieleen jokin salainen tuhma fantasia, vaikkapa ilotyttöfantasia yhteisistä peruskuvioista ja hän ajattelee salaa itsensä maksulliseksi jota asiakas himoitsee ja miehnsä asiakkaaksi joka ottaa reippaasti nautinnon ja miehen orgasmin hetkellä nuo salaiset jakamattomat fantasiat tuntuvat hykerryttäviltä.
Itsellä miehenä on pikkuinen tuntemus siitä, että vaimo on ehkä keronut vasta osatotuuden ja naurun osasyy voi hyvinkin olla aivan harmiton, ehkäpä jokin salainen fantasia tilenteeseen yhdistyneenä.
Aloittajalle. Tuosta pulisosi salaisesta mahdollisesta fantasiasta, mikä se sitten olisikin, niin sinähän voisit rakentaa mielssäsi tuosta naurusta jonkin myönteisen extra-fantasia-kiksin ja ottaa tilanteesta täysi nautinto irti. Mitäs tuumaat?
Toki seksuaalisuus pidemmässä parisuhtessa on hyvin herkkä laji ja parisuhteen kaikki muut puolet heijastuvat siihen.
Jätä se ämmä, tai hanki vähintäänkin hyvä rakastajatar.
Sinun tukahduttavan hänen seksuaalisia tuntemuksiaan? Eikö vaimosi kuitenkin saa orgasmin ennen sinua? Eikö vaimosi ymmärrä vastaanottaa sinun orgasmiasi sillä tavoin, kuten sen itse haluaisit vastaanottaa ja jakaa vaimosi kanssa? :O
Minun orgasmini on ainakin puoliksi myös miehen "omaisuutta". Orgasmini kiihottaa häntä valtavasti ja antaa pontta jatkamiseen. Ei tulisi mieleenikään alkaa nauramaan miehen saadessa orgasmin. Uskon, että sillä hetkellä ratkaistaan paljon monenlaisia asioita ja siksi minä pyrin parhaani mukaan eläytymään miehen orgasmiin ja ehkä vielä voimistamaankin sitä.
Oonkohan mä nyt ihan hirvee vittuileva ja alistava ämmä jonka suu pitäis tukkia jesairlla, kun itse saatan naurahtaa ja hymyillä, kun mieheni tulee. Ja tällainen reaktio ihan vaan siitä, että itse olen todella iloinen ja onnellinen nähdessäni, että toinen nauttii. Kerran sain itse aivan jumalattoman orgasmin, että selkä meni ihan kaarelle ollessani miehen päällä enkä enää pystynyt hallitsemaan itseäni, tuntui kuin taju olisi lähtenyt. Orgasmin jälkeen mieheni nauroi älyttömän hyväntahtoisesti ja innokkaasti ja kertoi, että äskeinen oli niin kiihottavaa, että haluaa mua heti lisää.
Pari kertaa olen alkanut vollottamaan hysteerisesti, kun mieheni on tullut. Siis ihan onnesta. Tällaisia reaktioita on tullut jonkun tosi tunteellisen ja kiihkeän rakasteluhetken päättyessä miehen tulemiseen.
Mä olen ylitunteellinen ihminen ja näytän tunteeni hymyillen, nauraen ja itkien. Mun mielestä on tyhmää, jos toista pitää kieltää, että älä naura tai itke tai muute etin jostain toisen ämmän ja panen sitä pari kuukautta. Ihan kun porukka ois kattonu tääl vähän liikaa pornoa, ei ne sänkypuuhat mee samalla tavalla netissä kuin oman kumppanin kanssa.
Mutta tietysti, jos naisesi nauru on pilkallista tai vittumaista, niin karjase vähän ja kisko hiuksista hellan eteen leipoon pullaa. Mä vetäisin sellasta miestä turpaan, joka nauraa mulle pilkallisesti kun tuun.
No, et varmaankaan ole vittuileva ja alistava ämmä miehellesi. :) Kyllä näistäkin voi keskustella, että miten kokee oman orgasminsa ja onko sille tulemiselle jonkinlaisia "ehtoja", esim. hetken hiljaisuus, kovempi käsittely, tuhmien puhuminen... En tarkoittanutkaan, että kumppanin orgasmin hetkellä pitäisi käyttäytyä tietyllä tavalla vaan nimen omaan eläytyen tilanteen mukaan. Asia on eri silloin, jos saa samaan aikaan orgasmin.
Kyllä minunkin makuuhuoneessa on huumoria. Nauretaan, hymyillään keskustellaan ja joskus itketäänkin, muttei pidetä omaa kivaa. Olet kuitenkin seksuaalisessa kanssakäymisessä toisen kanssa, etkä yksin itsesi kanssa!...