työttömänä jälleen,ei ole mitään tiedossa enkä tiedä eses mitä haluan..en jaksa taas työnhakurumbaa kun olen väsynyt, painostettu ja ahdistunut eikä ole minkäänlaista motivaatiota enää mutta työttömyskään ole hyväksi...miten työasiat ratkeavat?
oikeasti näkevälle
4
<50
Vastaukset
- 17+5
Työllä.
- ????????
täh???
Hei
tuohon ei ole patentti vastausta, eikä se auta nyt, vaikka näenkin sinut turvallisessa vanhuudessa tyytyväisenä ihmisenä.
sinun olisi mentävä jonnekin juttelemaan tuosta masennuksestasi, ihan totta.
jos ryhtinappi ei mene päälle, et saa itsellesi mitään hyvää kokoon. se ei olisi mukavaa elämää, sillä unelmiakin on hoidettava hellästi.
lähde ulos kauniiseen syksyyn ja etsi itsellesi apua kodin ulkopuolelta, sinun on välttämättä saatava taas energiat virtaamaan.
t: Keskiyö- työasiaa...
siis no tämähän on sitä avun etsimistä,vaikka kotoa kautta sitä teen,en usko et missään muuallakaan saisin tämän kummepaa apua vai?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1076231Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3685896Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie615209Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3313849Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42315Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1432277Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1111338- 121131
- 178987
- 56813