Työuupumus vie halut

Uffe uupunut

Mulla ovat työpaineet kasvaneet kuluneen vuoden aikana siihen pisteeseen, että en tahdo jaksaa innostua seksistä viikolla, vaikka se olisikin parasta stressilääkettä. Mikä pahinta, naisellanikin on vähän sama tilanne, joten hänkään ei oikein tee aloitteita, mutta alkaa haluta, jos minä teen aloitteen. Kohta alan ottamaan paineita seksistäkin :)

Viikonloppuisin pystyn vielä irrottautumaan sen verran, että seksi maistuu. Emme varmasti ole ainut työpaineiden jyräämä pari. Kuinka te muut pystytte irrottautumaan kiireen keskeltä nauttimaan toisistanne?

3

369

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vaimo vie seksihalut

      Oma vaimoni vie seksihalut ja saa minut uupumaan siihen pisteeseen että ei seksi kiinnosta viikolla. Hän vain yksintaisesti on niin aloitekytön ja tätä myöten epäeroottinen minun mielikuvissani. Olen jo ottanut stressiä kun en tiedä haluaako hän kun kerran hän ei ainakaan oma-aloitteisesti pysty sitä mitenkään ilmentämään. Mitä piristäviä hänen kahviinsa tarvisi oikein sotkea :)

    • piilofilosofi

      Eikö töissä voisi hellittää? Onhan sitä lyhyempää työaikaa yms keksitty..ja oikeastaan asiat kuullostaa vielä hyvältä kun viikonloppuisin vielä "maistuu" seksi. Käyttekö yhdessä lenkillä? tai erikseen jotakin harrastamassa? Ei ole hyvä jos työ on koko elämän sisältö ja uuvuttaja...Toki tilanteenne voi olla väliaikainen,noita kausia tulee ja menee...hyvää syksyä!

    • neuvoton...

      Täälläkin samasta aiheesta kärsivä. Molemmat tekevät pitkää päivää, pitkää viikkoa..

      Olemme nuoria, silti harrastamme tällä hetkellä kerran kuukaudessa (jos sitäkään)... Työtuntien vähentämistä ei uskalla tällaisina aikoina pomolle edes ehdottaa (teen pätkiä pätkän perään, joten ei kannata heittäytyä hankalaksi. Jos heittäytyy, ei kutsuta töihin).

      Tällä hetkellä en osaa edes ajatella miten tästä tilanteesta pääsisi ulos...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      60
      7502
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2926
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1766
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1649
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1458
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1404
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      130
      1144
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      827
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      52
      735
    Aihe