Nyt tarvittais pikaista apua: Nokia 5230 kännykkä putosi tänään vahingossa lattialle kosketusnäyttö edellä ja nyt näyttö on ihan pimeänä. Puhelimeen tulee kyllä virta ja kosketusnäyttökin reagoi painalluksiin mutta näyttö pysyy pimeänä. Kotonani on varakännykkä mutta pääsen kotiin vasta perjantaina! Pystyykö tota korjaamaan mitenkään omin konstein vai pitääkö tässä olla koko viikko ilman kännykkää???!!! Auttakaa!
Nokia 5230 putosi lattialle
auttakaa!
5181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Jos akun pois ottaminen ja sen laittaminen takaisin ei auta, niin kotikonstit alkavat olla vähissä. En tiedä kannattaako sitä viedä huoltoon ( Jos takuuta ei siis ole) Koska näytön uusiminen saattaa maksaa uuden Nokia 5230 verran. ( Kysy huoltopisteestä).
Joo
En tiedä paljonko tuollainen uutena maksaa, mutta sen voin sanoa, että takuuseen se ei ainakaan mene. Et kyllä se menee nyt uusiksi. Luulen, että jos puhelimen näppäimistö vastaa, nii se vika ei ole akun toimimattomuudessa.
Nokia 5230 maksaa noin 119 euroa halvimmillaan..... Käytettynä vielä halvempi.
Voit myös vaihtaa näytön itse, tulee halvemmaksi, kuin huoltoon vieminen.
Tää ei kuulu tänne, mutta kommentoin noista hinnoista. Sellainen puhelin kuin Huawei ideos X5 maksaa Elisan kytkyssä ( saunalahti) 24kk, 6,90e/kk = 165,60 ja Soneralla vastaava 3e/kk 24 kk = 72e.
Mikrobitin 6/11 laitteen hinta oli 270e ja sonera ilmoittaa 299e
Tiedän, että kytkyllä saa laitteen edullisemmin, mutta kuka hitto sit tietää sen oikean hinnan millekkin laitteelle?