Tapasin viikonlopun aikana muutamia entisiä luokkakavereitani ja ihmettelin taas sitä samaa kuin pitkin kesää.
Miten näistä akoista on tullut tuollaisia mätöksiä?
Ettekö osaa pitää huolta itsestänne vai ettekö välitä?
Kannattaa peiliin katsoa ja kysyä itseltä ääneen: Pidätkö näkemästäsi?
Miten näistä akoista on tullut tuollaisia mätöksiä?
Ettekö osaa pitää huolta itsestänne vai ettekö välitä?
Kannattaa peiliin katsoa ja kysyä itseltä ääneen: Pidätkö näkemästäsi?
Vastaukset 61
Vanhimmat
Voe sinnuu jären jättiläinen. Joskus toivoisi, että nämä aiheen aloitukset olisi maksullisia, niin jäisi typerimmät aivopierut päästelemättä. Mutta kun on lusikalla annettu, niin eivoi kauhalla vaatia. Valitettavasti.
sanos muuta paskaa kauhallinen viestin aloittajalle,ei muuta voi tollaiselle ehdottaa.
haista sä mätisäkki itte pitkä vit....mikä sää olet haukkumaan naisia mätisäkeiksi täällä ja yleistää?
olisit haukkunut ne sun luokkakaveris , läskimätisäkeiksi, eiiii kun vaan teeskentelit ja kirjoittelet kiero paska suomi24, hohhoijaa mitä selkäänpuukottajia ja etelä suomesta tietenkin mistäs muualta.
lahdessa muuten sairaan rumia ämmiä, nähty on ne mestat.
minä pidän näkemästä kun katson peiliin, ähäkutti :p riukuperse
T.SYDÄMMENMUOTOINEN TIUKKUHANURI ;)
Aika antaa ja taitaapi poika (vielä) elää menneisyydessä.
ON miehistäkin tullut mätisäkkejä jos niihin pttää ruveta vertailemaan.
Kyllä se lasten alulle saattamien näyttää tai jättää jälkensä.
EI lasten saamisella ja ylipainolla ole fyysistä faktaa lihoa mätiksi.Itse en vaan enään lasten teon jälkeen enään tuijottanut itseä peilistä,vaan omia lapsiani.
Ihan tietoinen päätös oli ettei nyt enään tarvi kiduttaa iteensä vaan nauttia elämästä...mihin kuuluu MÄSSÄILYKIN!
Ihan pehmeä nainen oon.Vaginakin on tiukka kun sen ympärillä on läskiä.
Aloittajan pitäis ajatella järjellä eikä puhua pahaa ihmisistä.
Ensinnäkin joillakin ihmisillä ruumiin rakenne ei voi olla yhtä hoikka kuin toisilla.
Siihen vaikuttaa moni asia, mihin itse ei voi vaikuttaa vaikka kuinka haluaisi.
Sitäpaitsi onha pyöreitä naisia niin ihana katsella ja siinä silmä lepää..
Laihat naiset ovat niin rumia että ihan oksettaa!!!
Lihavat ovat leppoisia!!!!
"Laihat naiset ovat niin rumia että ihan oksettaa!!!"
Mitäs se arvon moralisoija itse sanoi tuossa ensimmäisellä rivillään? Niin ja läskit on etovia!! Hoikissa naisissa silmä lepää.
Oli miten oli mutta Kainuun tytöistä on paljon kauniita muistoja. Kainuussa olen kokenut elämäni suurimmat rakkaudet ja uskon, että rakkautta riittää täällä vielä jatkossakin.
Hyvä aloittaja. Tee palvelus itsellesi ja koulukavereillesi ja älä tapaa entisiä kavereitasi. Et ajattele hyvää muista ihmisistä, sinulla itselläsi ei ole hyvä olla.
Eiköhän tuo ole ihan maanlaajuinen ilmiö, hyvin/pahoivointiyhteiskunnon tuloksia, enkä usko että sinäkään lähempää tarkastelua kestäisit. Ikä ei anna armoa.
Ja mitä siitä kukin vanhenee ja elää tyylillään.
Minulla on vaimo Paltamosta ja ai sitä ihanuuta jonka olen saanu kokea sen kans ,ei ole laiha muttei lihavakaan vaan sopiva pullukka.Nämä 41 vuotta on menny sen kanssa kuin siivillä,enkä päivääkään vaihtas pois.
Oot ihan oikeessa. Sohaisit kajaanilaisten valaiden pesää, niin täällä alkoi hirveä napina.
Aloittaja: Ihaile vaan itteäs peilistä ihan ittekses. Tullee kaikille parempi mieli.
Aatelkaapa, kyllä se on helppoa olla mies. Ei haittaa vaikka kaljavatsa ei mahdu paidan sisään, sitä on siitä huolimatta KOMEA. Ei voi olla tykkäämättä!
Johan meteli nousi!
Kainuulaiset ylipainoiset mätisäkit alkoivat puolustamaan asemiaan.
Annan tässä reilun ja rehdin vinkin teille: Pitäkää itsestänne huolta. Älkää alistuko siihen että olette mätisäkkejä loppuelämänne.
HOHHOI!
Kun ikää tulee lisää niin tajuaa ettei läkistä ole kiinni onnellisuus.TERVEISIN:Nuorena ja nuorena aikusena turhaan itseään kiduttanut kaunotar(surullinen timmi mimmi) joka on nyt ILOINEN MÄTISÄKKI JA PYSYN NIIN KAUAN KUN TUNTUU HYVÄLTÄ OLLA MÄTI JA OLEN SUHT KOHT TERVE!!!!!
Kainuulaisen akan läski on tiukasti kiinni kehossa. Niinkuin hylkeen rasva.
Siihen ei tsemppaaminen auta.
Aina löytyy joku elämästä syrjääntynyt juoppo joka akakseen sellaisen huolii.
Kainuulainen mies se on sitten ihana:
Lyllerö paksujalkanen tantta, per-e hyllyy kun hyytelö, maha on kuin odottavalla äidillä, hiki valuu koko ajan, hiki haisee, per-e paukkaa, kalja maistuu, äidin oma pikkupallero, joka odottaa vaimolta äidin paapomista, peräkamaripoika, puhumaton juntti, äö-nolla!, haiseva, idiootti, narsisti, elämää kokematon, 'muka hauska' , tyhmiä ja alapää-vitsejä kertova(hauskaa muka!? ), keskenkasvuinen, intti-ajoissa kiinni oleva läpi elämän, yrittää iskeä varattuna naisia baarissa, laiska, viihtyy verkkareissa läpi elonsa ja yleensä täysin juntti naisten suhteen!
Työvaatteissa - ne joilla on työtä - aamusta iltaan ja viikonloppuisinkin ja sama hiki haisee aina vaan.
eli valitusta vaihtaa, sammaa sanon etelä-suomalaisista miehistä, entinen ex-sulho oli kyllä tosi läski kun tapasimme n. yli 10v jälkeen verrattuna silloiseen mieheeni täällä Kainuussa!
Kyllä ne etelän "herrat" on läskimpiä, riippuu mistä "haaroista" katsoo!
Ihan sama, katsohan osittain vaikka maamme eduskunnan ihmisiä, niin miehiä kuin naisia, vaikka ikäluokka lienee suurempi kuin mihin nyt muka verrataan, löytyy kaikenkokoista!
Annahan ihmisten olla ja elää kuin itse haluaa!
Samat "satsit" löytyy itsekultakin, ja riippuu ihmisestä miten toimii kussakin oloissaan.....
turhaa valitusta taas, oletpa itse laiha tai luiseva tai lihava, jokapaikasta olet samanlainen luustosta ja läskistä riippuen....
kaikki samat löytyy, riippuu itsestäsi miten sulla pelaa ns." systeemit", että lopeta haukkumisesi just ja nyt!
Mene itseesi ja katso peiliin mitä näet!
Voe hyvvää päevää !! Jos on Lahessa sutjakat akat,niin johan pitäsi mielissään niitä siellä katella! Mitäpä sitä suotta täällä meitä kaenuulaisia emäntiä kahteloo? Oomma tyytyväesiä ihteemme,oo sinäkkii ommiisi =) Kaekkee hyvvää sulle toivoopi kaenuulaeset mukavan pyöreet akat !!
Nyt käsitellään kainuulaista tabua -akkojen liikalihavuutta, laiskuutta/ itsekurin puutetta.
Onhan ne kainuun akat hirveitä mätisäkkejä. Omasta mielestä kylläkin prinsessoja!
Ihmetyksen aihe on se, kuka täysipäinen mies ryhtyy harrastamaan seksiä moisten mätialusten kanssa? Tai jos ei parempaan kynsi pysty, niin tehdään perustarpeet vaikka mätisäkkiin... vai kuinka se menikään?
Nyt käsitellään etelä-suomalaisten tabua -akkojen liikalihavuutta, laiskuutta/ itsekurin puutetta. Tyhmiä yh. mässäilijöitä.Netissä ruikuttajia.
Onhan ne etelän akat hirveitä mätisäkkejä. Omasta mielestä kylläkin prinsessoja!
Ihmetyksen aihe on se, kuka täysipäinen mies ryhtyy harrastamaan seksiä moisten mätialusten kanssa? Tai jos ei parempaan kynsi pysty, niin tehdään perustarpeet vaikka mätisäkkiin... vai kuinka se menikään?
Etelä-suomen löysät mätialustat ei kelpaa edes kainuun miehelle.Tunge se hieromasauvas sinne löysään lerpattavaan karvapöheikköön minne ei edes kukaan mies löydä.
Ota ensin ne läskimakkarat pois tieltä , jotka peittää sen kuilusi aukon.
Täällä yksi lihava kans mut ei ole ollu kyrvän puutetta,on sitä tullunna muutama kilonmetri elmän aikana saatua.On olluna isoa sekä pientä ja hyvää on ollunna,ikkää on 60 vuotta ja vieläki kerkiää saada.
Onko sinulla reppanalla noin huono itsetunto että sitä täytyy yrittää kohentaa haukkumalla muita? Antaa jokaisen olla just niin lihava tai laiha kun itse haluaa. Mitä v i t t u a se muille kuuluu.
Joillakin lihavuus voi myös johtua sairaudesta.
Jokainen meistä on erinlainen ja ainutkertainen.
Läskiä ja lotinaa!
Gallup kaikille naisille joilla vatsa roikkuu: Oletko ihan oikeasti tyytyväinen peilikuvaasi?
teille kaikille mätisäkki miehille, niitä kyllä riittää ja näkee jokapaikassa!
Ja kun olette joka tiskillä muka flirttailemassa meille hoikille naisille että hieman ylipainoisillekkin,,,, arvaa miten nauretaan teille jälkikäteen...tuokin ihramaha muka luuli itsestään jotain jne.... voihan ihra....
Että kiinnostaa....
En tiedä peilistä mutta muuten olo on mukavampi kun saa olla oma itse.IHAN AIKUISTEN OIKEESTI!
Ei ne halua ottaa peiliä edes sänkyleikkeihin!
Hyvinpä tunnut olevan perillä mätisäkkien sänkyleikeistä..... oma lehmä ojassa?
Eiköhän se ole aivan sama miltä ihmiset näyttävät
Kyllä se vaan näkyy kiinnostavan sekä naisia että miehiä. Eikä se tarkoita että täytyy pyntättynä koko ajan kulkea mutta ei se ainakaan haittaa jos hieman katsoo että ainakin siisti ja puhdas. Sinua ei tietenkään kiinnosta sekään vaan haiset
luonnollisesti pierulle ja hielle. Omapa on häpeäsi
Yleensä se joka lemuaa hajuvedelle ja hiuslakalle tai jopa jollekkin Fonderbaumille on se joka ei ole pitänyt puhtaudestaan huolta vaan peittelee paskan hajua.Mutta eiköhän se paljastu sit vähänajan kuluttua kun asutaan esim.saman katon alla.
Ihmiset vain matkivat mainoksissa esiintyvien ihmisten ulkonäköä. Kuvitellaan mainoksissa esiintyvien ihmisten ulkonäön edustavan enemmistöä.
Liian lihavia ihmisiä täällä Kajaanissa on verrattaen aika vähän. Pieni pyöreys ei ole pahitteeksi.
Liikalihavuutta on kaikissa ihmisryhmissä johtuen sairaudesta, omasta välinpitämättömyydestä, vanhempien välinpitämättömyydestä, syöppöydestä, lääkkeiden vaikutuksesta, jne.
Ei tarvitse yleistää vaan naisia tähän kategoriaan.
kyllä löytyy ja just ne flirttailee muka kauniille ja hoikille naisille eli meille asiakaspalveluissa oleville tiskin takana,
että oksettaa mutta kun oon aspassa töissä,
pitää niin hymyillä heille ja olla mielinkielin heille ja kun ne on sitten niin onnellsisia luullen muka meidän heistä tykkäävän,
yäks, sanon minä aina jälkeenpäin kun eroon olen heistä päässyt!
Pitäisivät vaimoistaan huolta samoilla flirtailuillaan ettei taas ne vaimot äyskisi meille mustasukkaisissaan oloissaan ukoistaan.....
VOI TÄTÄ ELÄMÄÄ..mitä nähdään asiakaspalveluissamme ihmisten kesken....
Minulla se hiki haisee kainaloissa, persvaossa ja joka paikassa. Kuuluu 'sairauteen' nimeltään vaihdevuodet.
Ukko tykkää kyllä kaikesta huolimatta kun ollaan oltu kimpassa jo 30 vuotta!
Hiki haisee niin lihavilla kuin laihoillakin.
Läskien välissä hautonut hiki haisee vaan pahemmalle.
Roikkuvat tissit ja maha saa sen hien kerta kaikkiaan etovan hajuiseksi.
Siellä taas yksi läskinpanija, joka tietää tarkalleen jopa lihavien akkojen hienhajun. Oma lehmä ojassa sullakin?
On muuten kainuussaki tosi hyvännäkösiä daameja,et ole sitte katellu vissiin kovin tarkkaan.Olen huomannut monta tosi hyvää brunettea,hieman vain ukkomiehenä vilkaisemalla.Luonne on yleensä kainuussa kohdillaan.
Aloittaja on NIIN oikeassa. Nämä "mätökset", kuten huvittavasti kuvailit, vielä LUULEVAT OIKEASTI, että verhoilemalla nämä paksut pökkelöjalat tiukkoihin legginseihin on tosi sexyä. Tehkääpä testi: menkää viikonloppuna iltapäivällä ABC:n pihaan ja laskekaa miten monta leggins-mätöstä näette siellä niin yllätytte.
Nämä samat mätökset ovat yöllä tyrkyllä luotikujan räkälöissä.
Aina joku känninen epätoivoinen pilunpuutteessa elävä sellaisen mukaansa joutuu huolimaan. Kun ei parempaakaan saa....
Tämä nähtiin taas tänä viikonloppuna ja seuraavanakin tullaan näkemään.,
Kokemus puhuu? Etkö saanu laihempaa mukaasi? Taisitkin jäädä kokonaan ilman, harmittaako?
Sinähän se tiedät, kun epätoivoissasi siellä luuhaat mutta joka kerta jäät ilman.
käväsin eteläsuomessa,siellä sitä oli kyllä kauniita naisia,liekkö ihan eri rotusiakin ku nämä läskit?
kohta meen takas kattelee niitä...nammm....
Pysykin siellä, tyhmä.
Meillä on saantia ihan omasta takaa ilman etelän leuhkoja jätkiä.
Sotkamon runkkari sielä taas leuhkii kun on Iisalmessa käyny niin on jo etelää,siellä jonku Vieremän karjakon näny niin sylkivaluen kulki takasi Sotkamoon.
Minä pidän näkemästäni, siis Kajaanin naisista. Vaikka ei oliskaan missikisojen ensimmäinen perintöprinsessa. Ihan hyvän näköisiä, eikä kilot naista pilaa. Mitä tässä elämässä kranttuilemaan, haudassa ei saa ketään naista.
Pittää joku taso sentään olla.
Kilot ne pilaa hyvänkin naisen.
meitin työpaikan naisia Kajjaanissa, kaikki ovat niin hoikkia ja kuin missejä, ei ole ikäänkatsomista, niin muodikkaita että,
muutama läskinpuoleinen tavisvaatteissa oleva eli 1 % heistä vain, kyllä on kuin jostain Anttilan, Elloksen tai Halensin mainoksista nämä työntekijät!
Jos nyt miehet tietävät mitä ne ovat?
Niin upeissa pukimissa ja legginseissä tai leggisfarkuissa olevia, ikähaarukka 20-55v, niin kauniita naisia että.
ja firmassa jota haukutaan alinomaan täällä netissä!
Haukkumisen syy ei ole heissä, vaan yleensä firmaa haukutaan...
he vain tekevät työnsä kuin määrätään...
Palkat ovat niin huonot että hoikkina pitää pysyä kun ei ole varaa ostaa lihottavia ruokia, pitsoja ja muita herkkuja!
Tuskinpa pystyt ikinä yhdistämään heitä mihkään firmaan, vaan unelmoi hoikista naisista,,,,
tuskin sulle vastaan heistä kukaan tullenee...
käänteisesti kainuulaiset miehet ne vasta mätisäkkejä ovatkin!
voi itku noita asiakaspalveluissa käyviä nuoria miehenalkuja, miten rökäleitä ovatkaan, niin turpeita lapsia eli just aikuisikään tulevia, että ihmetyttää sitä lihavuutta katsella!
Eivät olleet 10-20v sitten tuollaisia turpeita mieslapsia tuonikäiset!
Eikä vanhemmatkaan aikanaan, mutta ei ollut sitä elintasoruokaa silloin, vai?
Jotain pitäis tehdä vanhempien mutta mtä he tekevät kun itsekkin pizzamaailmassa ym. herkkujen maailmassa elävät nykyään!
Elikkä vanhempansa ovat samaa kalibeeria nykyään!
Ei se omena kaus puusta putoa!
Turhaa te ukot täällä huuhoilette kainuulaisista naisista, itse sammaa kalibeeria olette!
Ja tulette kokoajan olemaan...
naurettavaa marinaa....
Ah taas sain ihnaa venäläistä naista,kyllä kainuulaiset on sitte rumia.
Kaikki ei kuitenkaan natsaa... mikä meni pieleen, kun piti tänne tuollaisia kirjoitella?
Vaikka huulilla oli, niin reisille lipsahti.
Ei oo aloittaja rahtimiehiä, ei. Ison mäen alla pannaan pikkuvaihde ja ketjut joka pyörään. Nämä mitään saamattomat pippelin liottajat valittavat täällä kuin sotaorvot ja menevät illalla kaljakuppilaan katselemaan toisiaan tuopin yli. Tosi mieht kaatelee naaraat.
Mies tekee naisen ja nainen miehen. Osta poeka divarista käytetty Jallu-lehti ja opiskele.
Rahtihomo kaataa ne ylijäämät korkeintaan, jos ovat jurrissa.
Aloittaja osui naulan kantaan. Mätöksiä ovat kajaanin naiset ja kelpaavat näköjään vain puukenkärahtareille ja samankaltaisille hikisille jätkille.
Tasokkaammat, kuten minäkin, ei koske noihin mätisäkkeihin.
Antakaa vaan läskin hyllyä.
Läski hyllyy ja ukot tykkää. Tosin vain ne jotka eivät parempaa saa.
Lihava ylipainoinen nainen on sitä helpointa kauraa esim luotikujan räkälöissä.
Sinne mennään tyrkylle ja sieltä niitä saa jos joku huolii.