On suunnitelmissa myydä hyväkuntoinen iso yksiö halutulta alueelta Tampereen Petsamosta, jossa harvoin tämän kokoisia asuntoja myynnissä. Etsin psykologista silmää omaavaa, aikaansaavaa ja rehtiä kiinteistövälittäjää, onko kellään vinkata kriteereihin sopivaa?
Suositelkaa taitavaa välittäjää TAMPEREELTA.
15
2548
Vastaukset
- välittäjä vantaalta
etippä sellanen ku Openmarket ja Mika jaskari. teki ennen töitä samassa konttorissa. Minä ainakin pidin tyylistä
- ex-asiakas
Minä en. Ei voi kehua. Mielestäni ylimielinen ja asioita peittelevä.
- Anonyymi
ex-asiakas kirjoitti:
Minä en. Ei voi kehua. Mielestäni ylimielinen ja asioita peittelevä.
Oletko oikeasti ollut asiakkaana vai joku kateellinnen kilpailija? Ei sovi kyllä kuvauksesi meidän saamaan palveluun ollenkaan tuo kuvauksesi ja ollaan useampi asunto myyty Mikan kautta. Mika on suorasanainen ja kertoo niinkuin asiat on eikä lepertele ja mielistele niinkuin monet aikaisemmat välittäjät on tehnyt. Kun on itse suoraselkäinen, niin arvostaa myös suoraselkäistä välittäjää. Niitä leperteleviä ja lipeviä on välitystoimistot täynnä, että sellaisen varmasti löytää. Jos haluaa välittäjän joka hoitaa asiat ja osaa myydä niin sitten Mika Jaskari on hyvä vaihtoehto.
- kulmakakadulta
Tuolla alueella ei ole suurta väliä välittäjällä. Koska kallis valtakunnallinen pulju ei ole välttämätön, voisi suositella jotain isohkoa paikallista. Ehkä tuo openmarket tai vaikka Rooma tai Graniitti? Itse välittäjistä en osaa sanoa mitään..
- Anonyymi
Huoneistokeskuksen Jaskaria en voi suositella. Jäi todella epärehellinen kuva.
- pettynytpahasti
Älä ainakaan kiinteistömaailman anna hoitaa asuntoasi myyntiin, tule taatusti pettymään.
- myy.ihmeessä.itse
Myy itse.
Katso netistä ohjeet ja tulosta kauppakirjapohja valmiiksi, tilaa isännöitsijätodistus ja tee myynti-ilmoitus Etuoveen (tai Toriinkin).
Hinta-arvion voit katsoa asuntojenhinnat -sivustolta ja Etuovesta.
Tai pyydät pari välittäjää arvioimaan kohteen, muttei ole tarpeen tapauksessasi.
Erittäin helppoa ja mukavaa, säästyt välittäjän valitsemiselta yms.
Ja mikä parasta, säästät ison tukun euroja.- kiittijakumarrus
Hyvä neuvo. Aloittaja kysyi asiaa vuonna 2011. On sillä jo ehtinyt tulla aika pitkäksi, mutta vihdoin ja viimein vastasit. Ja eikun myymään ihan itse.
- Hölömökolome
Meillä naapuri myi ihan itse asuntonsa. Säästi välittäjäpalkkion. Me myimme vastaavan asunnon välittäjän avulla yli 15000 euroa kalliimmalla samassa kuussa. Välittäjä otti 4000 euroa. Kyllä naapuri oli fiksu kun myi ihan itse ja säästi :)
- MAHDOTON_LÖYTÄÄ
EI LÖYDY sellaista kuin REHTIÄ KIINTEISTÖVÄLITTÄJÄÄ.
Laitahan kuule ihan ite myyntiin ja unohda nuo ylihintaiset puoskarit! - PPPPPpååå
No ton Jaskarin nettisivuilla sopivasti valokuvaa Tampellan alueelta, vink vink Kelloportinkadulla tavataan ennemmin tai myöhemmin.
- Anonyymi
Kateelliset välittäjät mustamaalaa toisiaan... jotenkin niin säälittävää 🫣
- Asuntotrokarit
Olen myynyt jo 5 asuntoa itse ja helppoa hommaa on kuin heinänteko. Ei tartte kouluja käydä kun omaansa myy.Trokarit pois välistä sanon minä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1346553
Mies, mua jotenkin kiinnostaa
Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?1495669- 1134796
Moi kuumis.
Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.434450Milloin olisi sinun ja kaivattusi
Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?523842- 633021
Itkin oikeasti aamulla taas
Haluaisin niin kertoa miltä musta tuntuu. Oon jotenkin hajalla. Tarvitsin ees jonkun joka ymmärtää.432869Minun rakkaani.
Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m242272- 332196
Naiselle hyvää viikkoa
olet edelleen sydämessäni. Toivon sinulle myötätuulta mitä ikinä teetkään🪢152167