Suositelkaa taitavaa välittäjää TAMPEREELTA.

om11111

On suunnitelmissa myydä hyväkuntoinen iso yksiö halutulta alueelta Tampereen Petsamosta, jossa harvoin tämän kokoisia asuntoja myynnissä. Etsin psykologista silmää omaavaa, aikaansaavaa ja rehtiä kiinteistövälittäjää, onko kellään vinkata kriteereihin sopivaa?

15

2582

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • välittäjä vantaalta

      etippä sellanen ku Openmarket ja Mika jaskari. teki ennen töitä samassa konttorissa. Minä ainakin pidin tyylistä

      • Tepa3

      • ex-asiakas

        Minä en. Ei voi kehua. Mielestäni ylimielinen ja asioita peittelevä.


      • Anonyymi
        ex-asiakas kirjoitti:

        Minä en. Ei voi kehua. Mielestäni ylimielinen ja asioita peittelevä.

        Oletko oikeasti ollut asiakkaana vai joku kateellinnen kilpailija? Ei sovi kyllä kuvauksesi meidän saamaan palveluun ollenkaan tuo kuvauksesi ja ollaan useampi asunto myyty Mikan kautta. Mika on suorasanainen ja kertoo niinkuin asiat on eikä lepertele ja mielistele niinkuin monet aikaisemmat välittäjät on tehnyt. Kun on itse suoraselkäinen, niin arvostaa myös suoraselkäistä välittäjää. Niitä leperteleviä ja lipeviä on välitystoimistot täynnä, että sellaisen varmasti löytää. Jos haluaa välittäjän joka hoitaa asiat ja osaa myydä niin sitten Mika Jaskari on hyvä vaihtoehto.


    • kulmakakadulta

      Tuolla alueella ei ole suurta väliä välittäjällä. Koska kallis valtakunnallinen pulju ei ole välttämätön, voisi suositella jotain isohkoa paikallista. Ehkä tuo openmarket tai vaikka Rooma tai Graniitti? Itse välittäjistä en osaa sanoa mitään..

    • tepa2
      • Anonyymi

        Huoneistokeskuksen Jaskaria en voi suositella. Jäi todella epärehellinen kuva.


    • pettynytpahasti

      Älä ainakaan kiinteistömaailman anna hoitaa asuntoasi myyntiin, tule taatusti pettymään.

    • myy.ihmeessä.itse

      Myy itse.

      Katso netistä ohjeet ja tulosta kauppakirjapohja valmiiksi, tilaa isännöitsijätodistus ja tee myynti-ilmoitus Etuoveen (tai Toriinkin).
      Hinta-arvion voit katsoa asuntojenhinnat -sivustolta ja Etuovesta.
      Tai pyydät pari välittäjää arvioimaan kohteen, muttei ole tarpeen tapauksessasi.

      Erittäin helppoa ja mukavaa, säästyt välittäjän valitsemiselta yms.
      Ja mikä parasta, säästät ison tukun euroja.

      • kiittijakumarrus

        Hyvä neuvo. Aloittaja kysyi asiaa vuonna 2011. On sillä jo ehtinyt tulla aika pitkäksi, mutta vihdoin ja viimein vastasit. Ja eikun myymään ihan itse.


      • Hölömökolome

        Meillä naapuri myi ihan itse asuntonsa. Säästi välittäjäpalkkion. Me myimme vastaavan asunnon välittäjän avulla yli 15000 euroa kalliimmalla samassa kuussa. Välittäjä otti 4000 euroa. Kyllä naapuri oli fiksu kun myi ihan itse ja säästi :)


    • MAHDOTON_LÖYTÄÄ

      EI LÖYDY sellaista kuin REHTIÄ KIINTEISTÖVÄLITTÄJÄÄ.
      Laitahan kuule ihan ite myyntiin ja unohda nuo ylihintaiset puoskarit!

    • PPPPPpååå

      No ton Jaskarin nettisivuilla sopivasti valokuvaa Tampellan alueelta, vink vink Kelloportinkadulla tavataan ennemmin tai myöhemmin.

      • Anonyymi

        Kateelliset välittäjät mustamaalaa toisiaan... jotenkin niin säälittävää 🫣


    • Asuntotrokarit

      Olen myynyt jo 5 asuntoa itse ja helppoa hommaa on kuin heinänteko. Ei tartte kouluja käydä kun omaansa myy.Trokarit pois välistä sanon minä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      91
      7465
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      37
      3967
    3. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      45
      3510
    4. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      235
      2803
    5. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      2652
    6. rakastan sinua!

      Tule ja ota, kasvetaan yhdessä paremmiksi ❤️❤️❤️❤️ kaikki anteeksi ❤️❤️❤️
      Ikävä
      45
      2482
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      132
      2401
    8. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      29
      2279
    9. Askanmäessä Huippu esitys

      Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna
      Puolanka
      20
      2228
    10. Siis hetkonen

      Rakastetaankohan me kummatkin toisiamme, ja aletaan tajuamaan se pikkuhiljaa 🤯
      Ikävä
      45
      1972
    Aihe