kuin myönnän kuinka surkean mustasukkainen olen joskus
Mieluummin
vaikenen
6190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Elämä menee hukkaan hiljaisuudessa. Sovussa on paljon mukavampaa, kun niitä vaihdettavia ajatuksiakin varmaan olisi, josko puhuisi yleisellä tasolla vaikka mustasukkaisuudestakin.
Ketkä toisiaan ymmärtäis jos ei kaksi samanlaista. Ei murehdita liikoja...
Sanon suoraan, että olen todella mustasukkainen jo siitä kenestä ihastun. Voi olla kovin huono luonteenpiirre. Mitäs sitä itseelleen mahtaa?!?!
mustasukkaisuus on merkki huonosta itsetunnosta, ja mikä yllättävintä,kauniiit ja komeat hyvin menestyneet ovat kaikkein mustasukkaisimpia. Mut ne ovatkin narsisteja, luulen. Ei terve mustasukkaisuus pahasta ole, kunhan ei kyyläilyks ja kyttäämiseks. Toiselle pitää antaa tilaa ja antaa elää niinkuin itsekin haluaisit.
Mustasukkaisuus riippuu yhtä paljon tilanteista. Toiset antavat aihetta enemmän.
Kato heitit jo narsisti kortin. Mikä siinä on etten mä itse tunne tiedä ketään narsistia? Elänkö mää jossain omissa maailmoissa?