Olisiko kellään tietoa, koska Lohi-merkkisiä veneitä on nimetty muuten kuin kolminumeroisin mallein? Nythän ne on kaikki jotain tyyliin 390, 420 jne. Omassani lukee kilvessä C18, sitten on pitkä väli ja toisessa reunassa 29. Epäilisin veneen olevan 90-luvulta kuitenkin, ei sen vanhemman näköinen.
Toiseksi: ilmeisesti jokin kennorakenne, kun vesi kuuluu lotisevan sisällä vaikka vene on kuivalla maalla ja tyhjä päällisin puolin? Keskipenkin molemmin puolin on kaksi reikää, ilmeisesti niistä tyhjenee kun kääntää ympäri? Eli onkohan tuo tarkoituksella noin, vai onko kuorien välissä jotain mikä on nyt pilalla kun on märkänä?
Veneen pinnassa on myös jotain jäkälän tyyppistä pientä kasvustoa kun on ollut kauan käyttämättä, riittääköhän pesu ja maalaus korjaukseksi?
Vanhahko tasaperä soutuvene, Lohi C18?
LohiC18
0
392
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492033Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051737- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781203- 671150
- 251071
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73966- 45947