Neuvoni maahanmuuttajille

Olen neuvonut maahanmuuttajia, että odottavat kansalaisuuden saantia ensin maltillisesti ja alkavat kunnolla rötöstemään vasta kun kansalaisuus on taskussa.

Edut:

1. Tekijä ei voi tulla karkotetuksi.
2. Teot koristavat Suomen kansalaisten saraketta rikostilastoissa.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

oi heppari eikö te ymmärö että virolaiset ovat halpaa ja työitä tekevä plussa tässä suomessa. Valmis alle 30 v virolaoset ovat ahkeria, ei näin kun jotkut muut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sosiaalihyysääjä kirjoitti:

Olen neuvonut maahanmuuttajia, että odottavat kansalaisuuden saantia ensin maltillisesti ja alkavat kunnolla rötöstemään vasta kun kansalaisuus on taskussa.

Edut:

1. Tekijä ei voi tulla karkotetuksi.
2. Teot koristavat Suomen kansalaisten saraketta rikostilastoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu