maahome

tukala olo

Moi,
Mulla on maahomeallergia. Vedän nyt 1x 120mg Telfast joka päivä. Olo on silti koko ajan todella tukala. Hyödyttäisikö nostaa annosta 2,3,4-kertaiseksi? Voiko saada jotain synergiaetuja syömällä jotain muita allergialääkkeitä?

Kiitos jos jaksatte vastata

3

2211

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • miau mjaoo

      olen itse homeille erittäin erittäin allerginen..astmalääkitys on kova ja alzyr 10mg..cetirisin 1tabl.Singulair 10mg 1..mutta silti saan oireita..Altistuin työpaikalla homeille..
      Kannattaa kysellä lekurilta asiaa..vaarallista itse brukata lääkitystä.Ei saisikaan.Yhteisvaikutukset jne.

    • Homeitiöitä on kaik-

      kialla, MUTTA milloinka se muuttuu vaaralliseksi:
      http://pappasmurffi.nettisivu.org/kvh-luonnon-homeitioiden-matka-rakenteisiin/

      Kuinka pahasti olet kvht-altistunut:
      http://pappasmurffi.nettisivu.org/kvht-kvht-altistuneen-oiretesti/

      Mitenkä kvht-altistunutta hoidetaan:
      Huom!!!
      .............jatkuu.
      - Yli 50-oiretta: Oireilu loppuu kokonaan noin 36———— ~~ kuukaudessa.

      Lääkärikään ei pysty edellä mainitussa Kvht-altistuksessa tekemään muuta, kuin:
      - >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Altistuksen pysyvä lopettaminen joka on puolet hoidosta, >>>>>>>>>>>>>>>mutta se ei tarkoita sitä että kaikki olisi automaattisesti kunnossa - oireilu poistuu viiveellä, sen nopeammin mitä enemmän syöt po Probiootti-bakteereita kv-home antibiootin tuhoamien Probioottien tilalle, >>>>>>jolloin pikkuhiljaa ajankuluessa pystyt kestämään niin luonnonhomeita, kuin kosteusvauriohomeiden-toksiinia.

      Huom!
      - >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>Limakalvojen Probiootti bakteerien palautusprosessi tarvitsee prikulleen 1.L-a, 2.L-b ja 3.Bif bakteerit (ks tarkemmin alempaa)! Probiootti-tuote saa sisältää muitakin probiootteja.
      - Kun olet kvht-altistunut etkä ole käyttänyt po Probiootti bakteereita, niin siirtyessäsi korjattuihin tiloihin jossa korjaus on onnistunut - silti saatat oireilla kemikaalipäästöille (maalit, liimat, muovit, jne), vaikka tiloissa ei enää olisikaan kvh-toksiinia!
      - Kun olet kvht-altistunut, sekä olet siirtynyt puhtaisiin kvht-altisteettomiin tiloihin ja olet käyttänyt po Probiootti bakteereita, eikä oiretasosi laske alle 5-osuman niin saatat edelleen kvht-altistua tietämättäsi, koska suurin osa kv-homeiden gogktaileista ei haise ollenkaan!
      - Kvht-altistuksen aiheuttamat muutokset terveydessäsi näet jo oiretestillä. Testin lopussa on suuntaa antava ohje oireilun poistumiselle laskettuna oireilun tämänhetkisestä tasosta. Mikäli akuuttia tarvetta ei ole, kannattaa siirtää sitä lääkärissä käyntiä, kunnes näet onko se edes tarpeen. Tietenkin jos on akuutti tarve, niin sitten pitää mennä heti lääkäriin!
      - Kun kärsit kipeistä jalkapohjista, niin kvht-altistuksen jalkapohjiin voit estää käyttämällä sisäkenkiä, joka estää jalkapohjien suoran kontaktin lattiaan.
      jatkuu...........
      http://pappasmurffi.nettisivu.org/kvht-kvht-altistuneen-oiretesti/kvht-altistuneen-hoito-kvht-altistuksen-lopettaminen50-ja-mhbprobiootti-bakteerit50/

    • Lue tuo:

      Surullista!

      http://pappasmurffi.nettisivu.org/mhb-aktino-bakteerit-lapset-ja-rajahdysmaisesti-lisaantyva-diabetest1d-ja-t2d/mhb-turhat-synteettiset-kemialliset-laakkeet-laaketieteen-kaikkien-aikojen-huijaus-nyt-kohteena-kosteusvaurio-homeen-toksiinille-altistuneet/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisin potkija

      Kukahan oman elämänsä sankari oli potkaissut poliisia? Iltalehdessä oli juttua.
      Haapavesi
      33
      1451
    2. Onko kaivattusi älykäs

      vai onko helposti vedätettävissä
      Ikävä
      75
      956
    3. Miten yksi ihminen

      Voi kolahtaa näin kovaa? Saada ajatukset vallattua näin totaalisesti? Taidan oikeasti tarvita ammattiapua tämän kanssa,
      Ikävä
      42
      883
    4. P*skimmat palstalaiset kautta aikojen äänestys

      Nyt kaikki peliin, ilman parasta, ei ole p*skinta! Muistetaan mainita myös ne piileskelevät pirulaiset! 🤓
      Sinkut
      200
      823
    5. Työttömiä suomalaisia ei saa töihin

      Ei hakemuksen hakemusta suomalaisilta ammattilaisilta, Piti sitten filippiiniläisiä palkata. https://www.is.fi/talouss
      Maailman menoa
      313
      771
    6. Mikä on hänen nimen viimeinen tavu?

      🎣🎣🎣🎣🎣
      Ikävä
      53
      767
    7. Olet lihonut kuin pullataikina

      Olet lihonut kuin pullataikina. Et ole yhtä kaunis kuin aikaisemmin. Oletko ryyppäämässä käynnyt joka ilta?
      Ikävä
      40
      688
    8. Luonnollisuus

      Ja luonnonkauneus on kaunista.
      Ikävä
      94
      662
    9. Kyllä on ihmisillä paha olla

      Harmi, kun se pitää kipata toisten niskaan. Noh, huhuhan kertoo, että koko palsta on menossa kiinni. Pitäneekö paikkan
      Sinkut
      119
      573
    10. Toivotko jotain tapahtuvan

      Että saisit kaivattusi vaimoksesi?
      Ikävä
      52
      556
    Aihe