Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.
Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.
Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.
Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.
Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.
Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Äläpi yllytä . . . jos vaikka haluaisinkin tulla!
Tämä karhu tarvitsee lämpimän pesän talven varalle.
EI kai se tahdo syödä punahilkkaa?
No ei
Varsinkaan jos on menkat, muuten voisin punaista hieman syödä
Tulen..... *käpertyy syliin*
Mansikoita saisiko olla?
Joo torttua sillä mansikkakuorrutuksella !
Susihukkanen on nyt kovin tuhmalla tuulella. Lepytän sut. :)
aplla ja hänen hänellä, joka ilta samat jutut...
Niin
Et sä kyl osais varmaan edes leipoa
Voinkin kokkaa sua