Nokia 5230 sammuilee itsekseen melkein koko ajan

minulla on nokia 5230 sain sen jotain 2 vuotta sitten, se on ennen toiminut kunnolla mutta lähipäivinä se on alkanut sammuilemaan itsekseen! en käytä nettiä, olen himmentänyt näytön kirkkautta ja akku on täynnä. mikä vikana? pitäisikö käyttää soneran liikkeessä näytöllä?
10138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tarkista että puhelimen päivitykset on ajantasalla,mikäli ei niin tarkista/päivitä se ovi suitella,tämä todennäkösesti korjaa tuollaisen ongelman

Äänestä
  • kiitosta!

    Äänestä

Kertoisi akkuviasta, näyttää täydet palkit, mutta kun ottaa yhteyden tukiasemaan virta ei riitäkkään. Käynnistyy helposti muta sammuu heti..

Hae uusi akku, edullisimman netistä saa alta 10€ postikulut.

Äänestä

2v akun iäks vähän,mulla on 4v vanha puhelin jossa litium akku kestää kuin uutena,2v on puhelimen takuukin akun pitää kestää moitteetta tän ajan ja väh puolet lisää

Äänestä

Mulla sammui kans Nokian 6555 malli silloin tällöin. Kiilasin akkua kireämmäksi kohti napoja. Sammuminen loppui. Kyseessä oli akun kontaktihäiriö.

Äänestä

Aika tyylikkään näköinen on minusta Nokian tuleva 603 kännykkä.... Sopii hyvin peruskäyttöön.

Äänestä

akun ympärille teippiä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ccpäivääcc kirjoitti:

minulla on nokia 5230 sain sen jotain 2 vuotta sitten, se on ennen toiminut kunnolla mutta lähipäivinä se on alkanut sammuilemaan itsekseen! en käytä nettiä, olen himmentänyt näytön kirkkautta ja akku on täynnä. mikä vikana? pitäisikö käyttää soneran liikkeessä näytöllä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu