Korjaako joku Hml:ssa PS3 pelikonsoleita?????

Pojalla on pelikone rikki ja kysyisin onko Hämeenlinnassa jokin firma tai yksityinen, kuka korjaa pelikonsoleita.
111650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

ainahan saat konsolin ohjaimesta itsellesi dildon yhdistettynä klitoriskiihottimella. parempi ettet korjauta tai osta uutta; pullamössökansaa on nykyään jo aivan tarpeeksi, jota konsolipelit ym. aiheuttaa.

mieti tätä seikkaa haluatko olla vastuuntuntoinen ja selkärankainen kansalainen, joka kasvattaa kunnon kansalaisia, vai haluatko kasvattaa tähän maailmaan elämässä pärjäämättömän vätyksen?

Äänestä

Tarttee varmaankin lähtee kerään käpyjä ja kiviä, jotta saa lapset leikkiä..... Selkärangalla ei taida itellään olla lapsia, ku näyttää tietävän lapsenkasvatuksesta kaiken??

Äänestä
  • Jos olisit vähän vähemmän uusavuttomampi, niin kyllä keksit muutakin. Täysin samaa mieltä selkärangan kanssa (noista eräista mainituista asioista en kyllä ota kantaa...), nykyajan nuoret ovat erittäin saamattomia ja ymmärtäähän sen, kun kökötetään neljän seinän sisällä päivästä toiseen näyttöpäätteen äärellä. Ei mikään ihme, että nykyään yhä useampi nuori syrjäytyy ja kärsii mielenterveysongelmista, kun normaalia sosiaalista kanssakäymistä ei harjoiteta. Hyvät vanhemmat, miettikää mitä teette, nämä meidän nuorisomme, kun on kuitenkin se, mikä tulevaisuudessa johtaa suomea!

    Äänestä

Jep, kuuluu itse tuohon ryhmään, ja yrittää sitten täällä netissä olla jotain muuta.

Mutta asiaan. Varmimmin saat tuot korjattua jossain Sonyn valtuuttmassa huoltoliikkeessä, mutta noissa alkaa usein palaa raha. Kannattaa pitää mielessä mitä uusi maksaa.

Itse kokeilisin hakea apua tuolta: http://keskustelu.afterdawn.com/forum_view.cfm/204

sieltä saattaisi joku asian harrastaja löytyä kuka pistäisi sulle pleikan kuntoon.

Äänestä

Voi jestas mitä kommentteja täällä :) Tuskin on huoltoa Hämeenlinnassa, mutta takuu ja huoltoasiat suoraan maahantuojan, www.nordiskfilm.fi kautta.
PlayStation tekninen tuki kuluttajille: [email protected], puh. 0600-411 911 (0,79€/min, arkisin klo 12–18)

Jos takuuta on jäljellä takuu korvaa kyllä ja huolto on nopea, alle 2 viikkoa meni oman konsolin kanssa kun tammikuussa jouduin takuuhuoltoa käyttämään.

Äänestä
  • Tietäisipä vain mikä siinä on rikki, ilmoittaja kun ei edes kerro? Minkä koodin herjaa jne. niin voisi vähän googlettamalla selvittää. Itse olen fat versiooni vaihtanut lukupään. Ebaysta tilasin osat ja itse asensin. Ei se ole vaikeaa jos vain itse viitsisi yrittää.

    Äänestä

HYVÄ ETTÄ ON RIKKI, NÄIN VOIT PISTÄÄ POJAN KADULLE EDUSTAMAAN PUOLUEEMME YLPEYTTÄ, PAAVO "MOOSES" LIPPOSTA! LIPPOSEN JOHDOLLA PÄÄSEMME TAKAISIN VENÄJÄN VALLAN ALLE, SUOMEN SUURIRUHTINASKUNTA ON TAAS TÄÄLLÄ! PUNAISET NOUSEE!

Äänestä

ei niitä suomessa korjata. nordisc antaa asiakkaalle toisen korjauksesta palautuneen ja lähettää oman konsolisi britanniaan, jossa se korjataan ja palautetaan odottamaan uutta omistajaa. kylmää peliä pohjolassa

Äänestä
  • Karanojan kaatopaikan valvontakopissa korjataan ,kysele sieltä.

    Äänestä

www.huolto.verkkotalo.fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kone rikki :( kirjoitti:

Pojalla on pelikone rikki ja kysyisin onko Hämeenlinnassa jokin firma tai yksityinen, kuka korjaa pelikonsoleita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu